Контракти.ua

215  —  20.02
В Україні на 12,4% зросли кредити
В Україні на 12,4% зросли кредити

В банках України спостерігається стрімке зростання гривневого кредитування бізнесу.

Така тенденція зберігається за спостереженнями аналітиків Національного банку України вже два останні квартали поспіль. На розширення кредитування впливає зростання попиту та наявність можливостей для надання кредитних коштів, які є в резервах комерційного банківського сектору.

Найбільший темп зростання демонструє сектор малого і середнього бізнесу, який отримав темп зростання на рівні 12,4%. “Гривневе кредитування надалі триває переважно в межах програми “Доступні кредити 5-7-9%”, – уточнює НБУ.

В цілому позики за пільговою програмою зросли на 34% за рік. Це в більшості випадків є кредити для мікропідприємництва та більшого бізнесу, що використовуються для сфери торгівлі та енергопостачання.

“Обсяги чистого роздрібного гривневого кредитного портфеля третій квартал поспіль збільшуються здебільшого завдяки активному картковому кредитуванню”, – вказує НБУ.

Експерти Національного банку вказують і на побічні стимули, які вплинули на зростання попиту у цьому сегменті кредитного фінансування. Зокрема, кредити за програмою “єОселя” теж вплинули на зростання попиту кредитування та певним чином “розігріли” кредитний сектор у цьому напрямку.

“Якість портфеля протягом року нормалізувалася, рівень дефолтів знижувався в усіх сегментах”, – дає позитивну і оптимістичну оцінку НБУ, щодо кредитування у бізнес-проєктах.

Статьи по теме
Українці торік взяли мікрокредитів на 40,62 млрд грн
Українці торік взяли мікрокредитів на 40,62 млрд грн

Минулого року в Україні було укладено понад 8,2 млн мікрокредитних договорів на 40,62 млрд грн. Попри зростання у 1,5 раза за рік, кількість мікропозик все ще складає більш ніж половину від обсягів 2021 року.
01.04 — 173

Банки збільшили видачу іпотечних кредитів удвічі: що стало причиною
Банки збільшили видачу іпотечних кредитів удвічі: що стало причиною

Банки України в січні 2024 року видали 676 іпотечних кредитів на загальну суму 1,1 млрд грн. Це більш ніж удвічі перевищує показник за аналогічний період минулого року.
21.03 — 199

За рік обсяг коштів фізосіб у банках зріс на 14%
За рік обсяг коштів фізосіб у банках зріс на 14%

З лютого 2023 року по лютий 2024-го обсяг коштів фізичних осіб у банках зріс на 14% виключно за рахунок гривневих коштів.
12.03 — 252