Контракти.ua

1398  —  12.02
У Росії набирає обертів рух з демобілізації солдатів, що воюють в Україні, - ISW
У Росії набирає обертів рух з демобілізації солдатів, що воюють в Україні, - ISW

У різних містах Російської Федерації набирають обертів протести родичів мобілізованих російських солдатів, незважаючи на попередні зусилля і спроби Кремля придушити їх і заблокувати будь-яке можливе розгортання ширшого громадського руху по всій країні напередодні президентських виборів у березні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

 

В суботу, 10 лютого, російські опозиційні видання SOTA і "Мобилизационные новости" оприлюднили кадри, на яких члени російського громадського руху "Путь домой" покладають квіти та збираються біля пам'ятників у Москві, Санкт-Петербурзі, Владивостоці та Єкатеринбурзі та закликають до демобілізації своїх родичів.

"Мобилизационные новости" повідомили, що члени руху також відвідали передвиборчий штаб кандидата в президенти Росії Владислава Даванкова у Москві та передали його команді листи із закликом до демобілізації.

Інститут вивчення війни також нагадав, що минулого тижня російська влада спробувала піддати цензурі протест членів "Путь домой" біля могили Невідомого солдата в Москві та на сусідній Манежній площі.

"ISW продовжує вважати, що цензурування і дискредитація владою громадського руху "Путь домой", підкреслюють відчайдушне прагнення Кремля припинити діяльність цих рухів, особливо напередодні президентських виборів у Росії в березні 2024 року", - йдеться у звіті.

Протести в Росії

У Москві 3 лютого відбулася акція протесту дружин мобілізованих солдатів з нагоди 500 днів з початку часткової мобілізації, яку Путін оголосив у вересні 2022 року. Кремль піддав акцію жорсткій цензурі, деяких її учасників затримала поліція.

В середині січня у Республіці Башкортостан відбулася одна з найбільших акцій протесту в Росії з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Мітингувальники вийшли на захист місцевого активіста, якого звинуватили в "розпалюванні міжнаціональної ворожнечі".

Востаннє масштабні протести в Росії були після оголошення Путіним так званої "часткової мобілізації" у вересні 2022 року. Тоді протести відбулися у різних регіонах РФ. Зокрема, у столиці Дагестану Махачкалі під час мітингів масово арештовували людей.

Статьи по теме
Кремль хоче об'єднати три найбільші нафтові компанії РФ, - ISW
Кремль хоче об'єднати три найбільші нафтові компанії РФ, - ISW

Російська влада розглядає злиття трьох найбільших нафтових компаній - "Роснефть", "Газпром нафта" і "Лукойл". Це допоможе укласти більш вигідні енергетичні угоди з незахідними країнами.
12.11 — 760

Кремль хоче залучати робочу силу з Азії, але є серйозна проблема, - ISW
Кремль хоче залучати робочу силу з Азії, але є серйозна проблема, - ISW

Російська Федерація відчуває постійну нестачу робочої сили. Кремль намагається залучати мігрантів з Центральної Азії та вивчає способи примирити їх з етнічними росіянами.
10.11 — 916

Росію може очікувати дефіцит ППО, що обмежить застосування авіації на фронті, - ISW
Росію може очікувати дефіцит ППО, що обмежить застосування авіації на фронті, - ISW

Росія має проблеми з постачанням компонентів для виробництва ППО. Якщо Україна знищить значну кількість російських систем, ворог може зазнати дефіциту та обмежить застосування авіації.
04.11 — 322