Контракти.ua

1748  —  14.01
Мобілізація в Україні: стало відомо, що буде в новому законопроєкті
Мобілізація в Україні: стало відомо, що буде в новому законопроєкті

Навколо української мобілізації розвелася маса чвар і дискусій.

Епопея з мобілізацією триває. В Міноборони заявили, що вже мають нову редакцію законопроєкту, нардепи розповідають, що саме з гучних правил взагалі планують викреслити.

Усі подробиці про мобілізацію по-новому розповіла в ексклюзивному сюжеті для TSN.ua журналістка Вікторія Гнатюк.

Мобілізація знову по-новому

Новий день — нові правила. Навколо української мобілізації розвелася маса чвар і дискусій, з одного боку — армія, яка потребує нових бійців, з іншого суспільство, яке обурене тим, що вигадує влада. Тижні сварок — і от у Раді 11 січня законопроєкт про мобілізацію так і не доходить до першого читання, документ взагалі відкликають з парламенту й повертають на доопрацювання ініціатору — Кабміну. Проте, скільки може знадобитися часу на підготовку, по факту, нового документу спрогнозувати не міг ніхто, бо це може зайняти кілька днів або тижнів, а то й взагалі затягнутися на місяці.

Втім вже надвечір 11 січня міністр оборони Рустем Умєров робить гучну заяву: нова редакція скандального законопроєкту вже є і оголошує перші зміни: “Законопроєктом про мобілізацію планується встановити чіткий термін служби по мобілізації — і це потрібно кожному воїну. Наша команда вже підготувала нову редакцію законопроєкту з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Готові виносити його на погодження уряду найближчим часом. Попередню редакцію законопроєкту відкликали”.

Що сказав Умєров?

Без прізвищ і конкретних імен, Умєров також натякнув, що рішення щодо законопроєкту дехто гальмує. А також назвав, як бачить подальшу службу колишніх військовополонених і строковиків: “Звільненим з полону треба дати вибір, чи залишатися у війську. Ті з них, хто обере залишитися, потребуватимуть щонайменше кілька місяців відпустки. Це чесно. Строковиків треба нарешті відпустити додому. Це правильно. Зараз критично важливі для держави питання мобілізації, військового обліку та проведення ротацій — політизуються та гальмуються. Це неприпустимо в часи великої війни”.

Статьи по теме
Мобілізація в Україні: стало відомо, що буде з чоловіками, які ухиляються від проходження ВЛК
Мобілізація в Україні: стало відомо, що буде з чоловіками, які ухиляються від проходження ВЛК

Якщо громадянин не відвідує військкомат та не проходить ВЛК, його дані будуть передавати Нацполіції.
04.05 — 640