Велика Британія та Україна найближчими тижням підпишуть 10-річний пакт про безпеку, в рамках якого Лондон використає свій військово-морський досвід, щоб допомогти Києву контролювати Чорне море.
Велика Британія прагне підтримати Київ у боротьбі з Росією, надаючи військову підтримку, зосереджену на військово-морських засобах, а також фінансову допомогу та обмін розвідданими. Пише ТСН.
Про це пише The Telegraph.
Він також міститиме обіцянки післявоєнних "гарантій безпеки", які стримуватимуть Москву, якщо вона знову зважиться на напад, включно з посиленням поставок зброї та санкціями.
Військові лідери були вражені діями України в Чорному морі, коли вона змусила російський флот відійти зі свого традиційного опорного пункту в окупованому Крим.
Деяка зброя, якою Україна досягала цього успіху, зокрема ракети Brimstone, надійшла з Великобританії, яка все ще має один із найпотужніших у світі флотів.
Видання пише, що нова угода ґрунтуватиметься на нещодавньому оголошенні про те, що Велика Британія разом із Норвегією очолить "коаліцію морського потенціалу" для доставки Україні двох мінно-пошукових кораблів Королівського флоту.
"(Угода. – ред.) демонструє нашу відданість підтримці України в боротьбі… Вона також передбачає гарантії надання допомоги у післявоєнний період, якщо Росія знову нападе на Україну", – заявило джерело, близьке до переговорів.
Зазначимо, що близько 30 країн, а також Європейський Союз зараз ведуть переговори щодо індивідуальних, довгострокових безпекових зобов’язань для України.
Зокрема, Британія сподівається використати свою морську силу та знання, щоб допомогти у подальшому розбудові військово-морської могутності України.
Королівські Військово-морські сили вже навчають українських фахівців з розмінування на безекіпажних підводних човнах для роззброєння, знешкодження російських бомб, мін-пасток і мін на своїх глибоководних шляхах і підготовки до десантних рейдів.
Раніше повідомлялося, що Британія створює коаліцію з Норвегією щодо морського потенціалу для довгострокової підтримки України і передасть нашій країні два військові кораблі.