Контракти.ua

495  —  19.05.24
Зеленський пояснив, чому Україна хоче підключити Китай до саміту миру
Зеленський пояснив, чому Україна хоче підключити Китай до саміту миру

Україна хоче, щоб Китай приєднався до саміту, який відбудеться у червні у Швейцарії, оскільки Пекін має вплив на Росії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на президента України Володимира Зеленського в інтерв’ю AFP, яке цитує CNN.

Глава держави закликав Китай і країни світу, що розвиваються, взяти участь у саміті миру, який наступного місяця приймає нейтральна Швейцарія. На перший глобальний саміт миру Росія не була запрошена.

На думку президента, Китай має приєднатися до переговорів, оскільки це одна з країн, яка має вплив на Росію.

"... вони мають вплив на Росію, і чим більше таких країн буде на нашому боці, тим більше Росії доведеться рухатися і [більше країн] з якими доведеться рахуватися", - сказав Зеленський.

Ставлення Китаю до війни в Україні

Варто зазначити, що Китай - одна з країн, які займають нейтральну позицію щодо війни Росії проти України. Пекін заявляє, що підтримує територіальну цілісність України, але фактично він не засудив дії Москви.

Китайські компанії продовжують торгові зв'язки з Росією і посилюють їх. Хоча Пекін утримується від передачі Москві зброї для ведення війни.

Російський диктатор Володимир Путін днями відвідав Китай і зустрівся з лідером Сі Цзіньпіном. Китайський лідер під час візиту Путіна заявив, що Пекін виступає за "політичне завершення" війни Росії проти України.

Статьи по теме
"У них на мапах все навпаки". Зеленський пояснив, як Росія "плутає" дедлайни на Донбасі

Реальність на фронті відрізняється від доповідей росіян про ситуацію на Донбасі, і це непогано для України.
20.09 — 385

Зеленський пояснив
Зеленський пояснив "втомленим від війни", чому шлях дипломатії більш швидкий

Дипломатичний шлях завершення війни Росії проти України швидший. Він передбачає менше втрат і вбивств.
30.08 — 252

Зеленський пояснив, чому Путін не хоче переговорів
Зеленський пояснив, чому Путін не хоче переговорів

Президент України Володимир Зеленський прокоментував, чи реально провести переговори з Путіним.
30.08 — 385