Лідери не можуть планувати стратегічно через невпевненість у готовності до тривалого протистояння.
Ресурси партнерів, які і ресурси РФ, мають властивість вичерпуватися. Це починають розуміти на Заході. Пише ТСН.
Про це розповів експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв в ефірі телеканалу "Еспресо".
Захід не впевнений, що готовий до тривалого протистояння
Як відзначив Краєв, підготовка оборонно-промислового комплексу Заходу до воєнного часу ще незавершена і незрозуміло, коли буде завершена. Основна думка заяв західних лідерів полягає в тому, що вони не можуть планувати стратегічно. Йдеться про те, що промисловість та суспільство мають бути готові до такого довготривалого протистояння, натомість лідери у цьому невпевнені.
"Весь цей час у них продовжує грати фактор Китаю, який не зацікавлений в перемозі чи поразці РФ. Китай зацікавлений в затягуванні цього процесу, щоб Захід виснажувався, витрачав власні ресурси й при цьому сам слабшав та робив слабшою Росію. Адже вона може претендувати на лідерство в прокитайському блоці", – пояснив експерт.
На ключові питання України західні партнери поки не можуть дати відповіді. За словами Краєва, лунає лише славнозвісна теза "Україна не повинна програти". Ніхто не може чітко сказати:
Саме ця невпевненість і неможливість планувати пояснює "рішення" проблеми – залишати певний статус-кво.
"На жаль, ми знову повертаємось до сценарію коли потрібно, щоб Україна не програла. Тому що "статус-кво", не зважаючи на всі проблеми, є зрозумілим для західних політиків", – резюмував він.