Контракти.ua

341  —  08.12.23
Якою може бути вартість долара наступного року
Якою може бути вартість долара наступного року

Середній курс у 2024 році несуттєво підвищиться до рівня 37,3 грн/долар та до 39 грн/долар наприкінці року. Національний банк України навряд чи піде на різкі кроки.

Про це йдеться в прогнозі компанії Dragon Capital.

Як зазначається в огляді, після рішення НБУ про перехід до керованої гнучкості валютного курсу на початку жовтня, курс грн/долар очікувано залишався стабільним. НБУ контролює ситуацію на валютному ринку, суттєво обмежуючи коливання курсу за рахунок інтервенцій.

Водночас незначне скорочення резервів НБУ в останні місяці до 38,8 млрд доларів, викликане плановим зменшенням обсягів міжнародного фінансування, не створює загрози для курсової стабільності, адже станом на кінець листопада резерви НБУ були на 36% вище, ніж на початку року, та достатніми для фінансування більше п’яти місяців імпорту, вважають у Dragon Capital.

За умови отримання достатніх обсягів міжнародної фінансової підтримки, аналітики очікують, що резерви НБУ продовжать поступово зростати, і досягнуть 45 млрд доларів на кінець 2024 року.

Яка зазначають експерти, НБУ планує з часом збільшувати діапазон коливань курсу гривні та забезпечувати відповідність загальної динаміки курсу макроекономічним умовам.

"Проте, зважаючи на крихкість макроекономічної та фінансової стабільності під час війни, ми вважаємо, що Нацбанк буде реалізовувати цей план дуже поступово, і зберігаємо наш валютний прогноз на 2024 рік, очікуючи курс гривні до долара на рівні 37,3 в середньому за рік та 39,0 на кінець року", - йдеться в огляді.

Статьи по теме
Якою буде ціна долару та євро на наступному тижні
Якою буде ціна долару та євро на наступному тижні

Ситуація на валютному ринку наразі порівняно стабільна. І хоча загрози для курсу існують, назвати їх такими, що можуть зламати основні тренди – важко. Тобто курс валют найближчими днями залишиться в тому діапазоні, що актуальний на сьогодні.
18.02 — 211

Нацбанк зменшив чистий продаж валюти
Нацбанк зменшив чистий продаж валюти

За тиждень з 8 по 12 січня Національний банк продав 673,6 млн дол та купив 0,35 млн дол.
14.01 — 341

Українці наприкінці 2023 року купили у банках рекордний за 11 років обсяг валюти
Українці наприкінці 2023 року купили у банках рекордний за 11 років обсяг валюти

Населення України в грудні 2023 року продало комерційним банкам готівкової та безготівкової валюти на 1,570 млрд доларів (в еквіваленті) і купило на 2,596 млрд доларів. Чиста купівля валюти склала 1,026 млрд доларів.
03.01 — 256