Контракти.ua

374  —  02.12.23
Яким може бути курс доллара до кінця року
Яким може бути курс доллара до кінця року

Наприкінці 2023 року очікується зростання курсу долара до гривні. Навіть у разі позитивного рішення щодо фінансової допомоги від США та ЄС курс не залишиться на місці на довгостроковий період.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав Антон Курінний, дилер департаменту глобальних ринків ОТП Банку.

Згідно з очікуваннями Мінекономіки, на кінець 2023 року курс може зрости до 38,6 грн/долар (пояснювальна записка до проекту держбюджету на 2024 рік). І це ймовірний сценарій.

"Щодо прогнозів: Мінфін бачив курс на рівні 40-41 грн/долар на кінець року. Але ринок побачив, що ці очікування Мінфіну ніяк не стосуються реальності та курсу НБУ. Курс на рівні 38,60 грн/долар трохи реальніший", - сказав Курінний.

Як зазначив банкір, НБУ почав давати зміцнюватись долару по 10 копійок на день останні пару днів. "Можливо, при зберіганні такої стратегії гнучкого курсу наприкінці року ми і доженемо прогноз очікування Мінекономіки та будемо десь у коридорі 38,00-38,50 грн/долар", - вважає він.

Наприкінці грудня в Україні традиційно збільшуються бюджетні витрати, які чинять тиск на гривню.

"Так, очікується тиск, і можливо був би розширений спред між готівкою та міжбанком, але НБУ вчасно зробив крок для стабілізації й дав можливість без обмежень продавати готівку через каси банків. Через це очікується звуження спреду між курсами готівкового та безготівкового ринків", - зазначив Курінний.

У грудні США та ЄС повинні ухвалити рішення щодо фінансової допомоги Україні наступного року. Також очікується транш МВФ. Затягування цих питань може вплинути на курсові очікування та зростання курсу долара в Україні.

"Ухвалення таких рішень заспокоїть населення, бізнес і регулятора, разом з Мінфіном та державою, але все одно не дасть гарантії, що гривня не ослабне. Адже імпорт сильно випереджає експорт, у тому числі військовий імпорт. Тож навіть при позитивній динаміці прийняття рішення ми очікуємо, що гривня буде трохи слабшати", - вважає банкір.

За його прогнозом, "у випадку негативного сценарію немає варіанту з утриманням курсу на місці на довгостроковий період".

Статьи по теме
Як змінилися зарплати українців за останній рік
Як змінилися зарплати українців за останній рік

Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати за 2023 рік, який обліковується для розрахунку пенсії. Середня зарплата зросла на 7,0% (на 932,25 гривень) до 14 308,46 гривень.
22.02 — 329

Чи чекати підвищення цін на продукти в Україні
Чи чекати підвищення цін на продукти в Україні

Суттєвого подорожчання продуктів харчування в Україні протягом найближчих кількох місяців не очікується. Сезонний фактор вплине на ціну овочів.
16.02 — 244

Дефіцит держбюджету у новому році дорівнює 1,7 млрд доларів
Дефіцит держбюджету у новому році дорівнює 1,7 млрд доларів

Дефіцит держбюджету становить 1,7 млрд доларів. Це – 34 % від загального обсягу доходів держбюджету.
12.02 — 244