Контракти.ua

1998  —  02.12.23
Марс очима астронавтів: апарат NASA вперше зафіксував панорамний краєвид Червоної планети
Марс очима астронавтів: апарат NASA вперше зафіксував панорамний краєвид Червоної планети

Нові зображення, які фіксують прозорі шари хмар і пилу, допоможуть вченим краще зрозуміти атмосферу Марса.

Орбітальний апарат NASA Mars Odyssey вперше в історії зафіксував панорамні види Марса, які демонструють вигнутий горизонт і шари атмосфери. Цей краєвид схожий на те, як бачать астронавти Землю з Міжнародної космічної станції. Пише ТСН. 

Про це повідомили на сайті американського аерокосмічного агентства (NASA).

Апарат Mars Odyssey, що перебував на орбіті понад 22 роки, зробив серію знімків ще у травні, коли перебував на висоті 400 кілометрів від поверхні Червоної планети. Науковці поєднали десять знімків, щоб створити панорамне зображення горизонту Марса і його супутника Фобоса.

“Ці нові зображення, які фіксують прозорі шари хмар і пилу, допоможуть вченим краще зрозуміти атмосферу Марса”, – повідомили в NASA.

Інженерам Лабораторії реактивного руху NASA та компанії Lockheed Martin Space, які створили Odyssey, довелося маневрувати космічним апаратом, щоб зафіксувати ці види.

“Якби ви були астронавтом, перше, що впало б у вічі, – це всі ці гарні кратери, які, звісно, мають зовсім інший вигляд, ніж те, що б ви побачили на Землі. Але друге, що ви побачите, оскільки ви дивитеся на планету під кутом, це структура цих прекрасних хмар”, – прокоментувала зображення заступниця наукового керівника проєкту Odyssey Лаура Кербер.

Вона зауважила, що на Марсі існують хмари, які складаються з крижаних кристалів вуглекислоти, води та хмари пилу.

“Оскільки Mars Odyssey має камеру теплового бачення, вона дійсно може визначити різницю між різними видами хмар”, – наголосила науковиця.

Нагадаємо, завдяки поєднанню зображень, отриманих марсоходом аерокосмічного агентства NASA Curiosity, скануванню осадових порід під Мексиканською затокою на Землі та комп’ютерному моделюванню геологи ідентифікували стародавні розмиті залишки річок у низці кратерів на Марсі.