Контракти.ua

299  —  16.11.23
Депозити та кредити в Україні дешевшають
Депозити та кредити в Україні дешевшають

Протягом III кварталу 2023 року банки України знижували ставки за депозитами та кредитами. Середня ставка за депозитами для населення становить 14,5% річних, за кредитами - 28,5%.

Про це свідчать дані Огляду банківського сектору НБУ (III квартал 2023 року).

Як зазначається в огляді, в умовах послаблення інфляційного тиску НБУ розпочав цикл зниження облікової ставки. У липні - жовтні облікова ставка знижувалася тричі, сумарно на 9 в. п. - до 16% річних, а за депозитними сертифікатами "овернайт" - двічі, на 4 в. п. до того ж рівня.

"Водночас вищі ставки за тримісячними депозитними сертифікатами НБУ та підвищені резервні вимоги за поточними коштами і надалі мотивували банки залучати строкові депозити населення. Тож зниження ставок за вкладами слідом за обліковою ставкою було повільним", - повідомляє НБУ.

Вартість 12-місячних гривневих депозитів фізичних осіб за III квартал знизилася на 0.7 в. п. - до 14,5% річних. Зменшення вартості коштів підприємства було суттєвішим - на 1.7 в. п. - до 12,4% річних.

За даними НБУ, упродовж кварталу ставки за гривневими кредитами суб’єктів господарювання знизилися на 1,2 в. п. - до 18,7% річних. Насамперед зменшилися ставки за ультракороткими (до місяця) кредитами в межах кредитних ліній великим підприємствам під іноземним контролем, вартість яких чутлива до облікової ставки.

Ставки за гривневими кредитами фізичним особам у середньому залишалися незначно вище 28% річних, йдеться в огляді.

Статьи по теме
Як зміняться відсотки за банківськими депозитами у березні
Як зміняться відсотки за банківськими депозитами у березні

У березні поточного року ставки за акційними гривневими депозитами можуть сягнути 17% річних. Хоча такі акції будуть точковими та короткочасними.
29.02 — 159

Скільки готівки можна зняти в банкоматах
Скільки готівки можна зняти в банкоматах

Національний банк України під час воєнного стану встановив ліміт на отримання готівки в банках на рівні 100 тисяч гривень на добу. Водночас в банках діють свої обмеження.
28.02 — 944

Банки України показали рекордний прибуток на початку року: що стало причиною
Банки України показали рекордний прибуток на початку року: що стало причиною

Чистий прибуток після оподаткування платоспроможних українських банків у січні 2024 року склав 16,762 млрд гривень, що на 14% більше, ніж у січні минулого року. Банки збільшили відсоткові доходи та скоротили відрахування до резервів.
25.02 — 256