Фахівці відповіли на запитання, яке турбує багатьох, – чи потрібно викопувати хризантеми на зиму.
Хризантему важливо захистити від холодів і морозів, зробити це можна двома способами – подбати про розумне укриття та викопати на зиму і правильно зберігати. Все залежить від сорту рослини та зими. Пише ТСН.
У відкритому ґрунті на зиму не можна залишати квіти з поганою зимостійкістю. Серед цих хризантем такі сорти, як, наприклад, «Фламінго», Анна Ярославна», «Сонечко», «Наталі».
Деякі досвідчені квіткарі радять викопувати на зиму будь-які хризантеми через те, що такі кущі квітів, викопані з землі, потім формують сильний кущ, менше хворіють і раніше зацвітають.
Зберігати можна в будь-якому приміщенні за температури 0…+5 градусів.
Якщо є льох із земляною підлогою, викопані на зиму хризантеми кладуться просто на підлогу, з неї рослини і братимуть вологу. В таких приміщеннях зазвичай оптимальна для зберігання хризантем температура.
Найчастіше квітникарі поміщають хризантеми до спеціально підготовлених ящиків із сумішшю піску й торфу у пропорції один до одного. Після викопування не варто хризантеми одразу класти до ємностей і заносити їх до приміщення – нехай рослини побудуть на холодному повітрі до остаточних морозів.
Якщо є вибір, де зберігати хризантеми взимку, віддайте перевагу світлому приміщенню. Головне – стежити за перепадами температури й вологи.
Залишити зимувати можна ті сорти, які вирізняються гарною морозостійкістю. Це, наприклад, «Слов'яночка», «Рожева ромашка», «Бризки шампанського», «Золоте руно».
Але їх обов'язково треба вкрити. Хризантеми починають готувати до холодів лише після перших незначних морозів. Це кінець жовтня – початок листопада. Рослина має встигнути загартуватися, і лише перед замерзанням ґрунту хризантеми на зиму обрізають, залишаючи короткі гілочки висотою 10-20 см. Гілочками, які залишилися після обрізання, вкривають самі кущі. Так рослини добре перезимують. Не можна використовувати для укриття тирсу або поліетилен. Рослина під таким укриттям запріє і до весни пропаде.