Контракти.ua

421  —  03.11.23
Через війну в Україні постраждали 1711 об’єктів культурної інфраструктури
Через війну в Україні постраждали 1711 об’єктів культурної інфраструктури

Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок повномасштабної російської агресії. Так, станом на 25 жовтня 2023 року збитків зазнали 1711 об’єктів культурної інфраструктури.

Про це повідомила пресслужба Мінкультури.

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській та м. Києві, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях.

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади (49% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків).

Загалом постраждали:

  • клубні заклади – 844;

  • бібліотеки – 603;

  • заклади мистецької освіти – 133;

  • музеї та галереї – 100;

  • театри, кінотеатри та філармонії – 31.

Пошкоджень і руйнувань зазнали об’єкти культурної інфраструктури) у 262 територіальних громадах (17,8% від загальної кількості територіальних громад України), зокрема: у Донецькій (83%), Сумській (53%), Харківській (52%), Чернігівській (46%), Херсонській (43%), Луганській (42%), Миколаївській (42%), Запорізькій (36%), Київській (26%), Дніпропетровській (19%), Житомирській (12%), Одеській (8%), Хмельницькій (8%), Черкаській (5%), Львівській (4%), Вінницькій (3% ), Закарпатській (2%), Полтавській (2%) областях та м. Києві.

Станом на кінець жовтня 2023 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації росіян. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

Статьи по теме
Росії потрібне
Росії потрібне "замороження" війни в Україні для підготовки до нового наступу, — ISW

Росія готова скористатися будь-яким припиненням бойових дій і "замороження" війни, щоб підготуватися до ймовірного майбутнього наступу на території України.
25.05 — 318

Що думають українські біженці в Німеччині, Польщі та Чехії про війну: опитування КМІС
Що думають українські біженці в Німеччині, Польщі та Чехії про війну: опитування КМІС

Більшість українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії (80%) вірять, що Україна переможе у війні з Росією.
13.05 — 385

Майже дві третини українців вважають, що Україна має воювати до повної перемоги, - опитування
Майже дві третини українців вважають, що Україна має воювати до повної перемоги, - опитування

Більшість українців, 61,2% вважають, що Україна має воювати до повної перемоги, відновлення кордонів 1991 року та вступу до ЄС і НАТО. Мирні перемовини з Росією та двостороннє припинення вогню підтримують 38,8% українців.
31.03 — 303