У політолога є багато питань щодо тональності статті і коректності багатьох оцінок.
Відомий український політолог Володимир Фесенко прокоментував резонансну статтю у журналі Time, назвавши її "дуже неоднозначною і суперечливою". Пише ТСН.
Про це він написав у Facebook.
Нагадаємо, автор статті Саймон Шустер стверджує, що влада України на початку жовтня нібито вимагала звільнити Горлівку, а військові відмовили, бо не вистачає людей і зброї.
"Деякі тези, наприклад про "наступ на Горловку" викликають відвертий подив і мабуть є наслідком ефекту "зіпсованого телефону" в комунікаціях автора статті", – зазначив Фесенко.
За словами політолога, якщо почитати лише відгуки, але не читати саму статтю, то може скластися враження, що різні коментатори читали різні тексти.
"Кожен коментатор знаходить в цій статті щось своє і реагує тільки на те, що йому сподобалось, чи не сподобалось. Реагують як правило емоційно, ніж раціонально. Можливо це пов’язано з тим, що і сама стаття є доволі емоційною, драматична нота в ній є явно акцентованою", – припустив він.
На думку експерта, українці сприймають цю статтю через своє ставлення до Зеленського – як прихильники, так і критики глави держави.
Людям з команди Зеленського (наприклад секретареві РНБО Данілову) не подобаються критичні закиди на адресу глави держави, а опозиція не в захваті від співчуття автора статті Володимиру Зеленському в нинішній ситуації.
"Насправді ця стаття не стільки про сьогоднішні проблеми президента Зеленського, а про ту драму, яку переживає наша країна зараз, і як це сприймається керівництвом України", – вважає Фесенко.
На його думку, тема корупції не є головною в цьому тексті.
"Сама стаття є більш різноманітною за змістом і проблематикою. Зокрема в ній йдеться про драматичний вибір, який на нас швидко насувається: як нам воювати і діяти далі, якщо Збройним Силам України критично не вистачає ресурсів для більш ефективного ведення війни?", – розмірковує експерт.
Проте Фесенко не розділяє думку деяких політологів, що ця стаття – сигнал Україні від Заходу.
"Сигнали Україні Захід (США, ЄС, G-7) посилає через заяви і конкретні дії своїх офіційних осіб, державних і міждержавних структур і через конкретні документи, які стосуються України, а не через статті в газетах і журналах", – пояснив він.
На думку експерта, йдеться про про позицію Заходу, а скоріше відображення різноманітних настроїв і оцінок, які зараз є на Заході відносно України.
"Це медійне дзеркало може бути трохи викривленим, іноді мутнуватим, доброзичливим до нас або критичним, але завжди суб’єктивним. Не треба розглядати відповідні статті як істину в останній інстанції, або як ворожу провокацію (хоча іноді такі підозри виникають), їх просто треба брати до уваги, аналізувати і робити необхідні висновки", – підсумував Володимир Фесенко.
Нагадаємо, американський журнал Time присвятив обкладинку нового номера й основну статтю президенту Володимирові Зеленському.
У статті йшлося, що Зеленський нібито "почувається зрадженим західними союзниками", а також розповідається про проблему з корупцією в Україні.
Також там зазначалося, що президент Зеленський категорично проти навіть тимчасового перемир'я, хоча анонімні співрозмовники нібито з оточення президента визнали, що Україні не досягти перемоги.
Своєю чергою секретар РНБО Олексій Данілов критично висловився на адресу цих анонімних співрозмовників автора і закликав українські правоохоронні органи встановити імена цих людей.