Географія віскі вже давно вийшла за межі країн, де цей напій вперше з'явився – Шотландії та Ірландії. Правом виробляти цей сорт алкоголю повною мірою користуються Америка, Канада, Індія та Японія. Унаслідок, віскі різних континентів набуває цілого ряду ознак, за допомогою яких розкривається індивідуальний характер різних культур: ірландський алкоголь має характерний торф’яний присмак, а, наприклад, англійський віскі Monkey Shoulder більш солодкий пряний смак з нотою меду.
Правила етикету, що стосуються подачі спиртного, складалися протягом багатьох століть та містять безліч нюансів. В першу чергу, важлива обстановка, в якій можна повноцінно насолодитися смаком і ароматом напою. Пріоритетним часом для вживання віскі вважається друга половина дня.
Температура подачі віскі – ще один важливий чинник. Оптимальним варіантом вважається 18-20 градусів. Для досягнення необхідного рівня температури пляшку можна помістити на 15 хвилин у холодильник. Занадто холодний напій втрачає унікальний аромат, а теплий програє у смаку через надмірне відчуття спирту.
Для дорогого віскі з великим терміном витримки властиво повільне розкриття смакоароматичних складових. Протягом вечора такий напій здатний дивувати різноманітністю нових граней та відтінків. Купити марочний алкоголь з терміном витримки 7, 10, 15 і навіть 21 рік можна в маркеті алкогольних штук Маудау.
Келих, який був офіційно схвалений Шотландською Асоціацією Віскі, називається гленкерном (Glencairn). Саме він вважається визнаним у всьому світі стандартом для дегустацій справжнього віскі. Його тюльпановидна форма та невеликий об'єм допомагають розкрити багатогранність односолодових напоїв, але добре підходять і для інших сортів.
Перед тим як розлити віскі по келихах, пляшку можна трохи збовтати. Заповнювати склянки прийнято на одну третину.
Відповідно до правил гарного тону і згідно з традиціями, віскі не п'ють у чистому вигляді. Його слід трохи розбавити холодною водою. У келих небажано додавати часточки лимона, оскільки його яскравий цитрусовий смак може зіпсувати враження від напою.
Існує низка правил, яких слід дотримуватись, коли справа стосується етикету:
1. Не використовуйте соломинки.
2. Не пийте віскі залпом. Його необхідно смакувати, як це роблять справжні дегустатори. Перший ковток має бути найменшим, щоб притримати алкоголь на кінчику язика. Другим ковтком спробуйте задіяти максимум смакових рецепторів. Для цього можна помістити напій під язик, де розташовуються найчутливіші рецептори.
3. Не слід закусувати. Коли справа стосується дорогих сортів віскі, їжа лише псує враження від напою. Дайте йому час для того, щоб він міг зігріти горло і розкритися безліччю власних відтінків післясмаку в роті.
Після того, як ви допили віскі, не поспішайте розливати нові порції, зачекайте хвилин тридцять. Для того, щоб не занудьгувати в перервах, розважтеся грою в шахи, більярд, легким перекусом або дружнім спілкуванням з гостями.