Шеф-кухар поділився детальним рецептом.
Це дуже цікава страва - не містить м'яса, а за поживністю та смаком випереджає часом м'ясні котлети. Смачно, ароматно, нескладно у приготуванні. Пише ТСН.
Підготуйте продукти:
Крок 1
Потрібно добре промити нут і залити його холодною водою. І залишити на добу у холодильнику.
Потрібно пропустити через м'ясорубку замочений нут, цибулю, часник та зелень. Ну чи використовувати блендер. Рекомендуємо використовувати саме м'ясорубку, із середньою решіткою - 4-5 мм. Тепер можна перемішати. Повинна вийти однорідна маса приємного зеленого кольору. Залежно кількості зелені, колір може бути від блідо-салатового до яскраво-зеленого. Тепер можна додавати сіль та спеції, перемішати і відправити фарш з нуту на кілька годин у холодильник - нехай настоюється, аромати спецій насичують нут, сік зелені та цибулі з часником тим часом почнуть його готувати.
Готуємо. З маси легко формуються кульки діаметром 2-3 см. Їх потрібно добре сформувати, зім'яти, щоб не розвалилися. Смажимо їх у гарячій олії, як у фритюрі. Другий варіант - приплюснути ці кульки і посмажити у невеликій кількості олії. Як котлети. Другий варіант набагато зручніший, але перший точно смачніший. Смажити, поки поверхня стане коричневого кольору. Вуаля, все готово - відкидайте на паперову серветку, яка вбере зайву олію, та подавайте до столу.
З чим їсти? Традиційно - з тхіною - це такий соус із перетертого з олією кунжуту. Але є ще 2 інгредієнти, з якими смакує фалафель. Перший - це йогурт, щільний грецький. Другий - це салат, якому зараз саме настав час. Свіжий салат із молодої капусти, з редискою та огірком, який заправлений ароматною олією та оцтом.
Андрій Величко – один із небагатьох кухарів в Україні, хто здобув кулінарну освіту в Інституті Поля Бокюза, творця "нової французької кухні".
На своїй сторінці у Facebook він ділиться з підписниками цікавими рецептами та секретами приготування страв.
Смачного!