Контракти.ua

498  —  28.09
Більше половини українців відчули погіршення економічного становища
Більше половини українців відчули погіршення економічного становища

Більше половини (60%) українців відчули погіршення власного економічного становища за останні півроку, у 35% - воно не змінилось, лише 5% відчули покращення.

Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи Рейтинг.

Оцінки становища в Україні загалом гірші: 73% відчули погіршення, 13% - говорять про відсутність змін, 9% - про покращення.

Як зазначають соціологи, загалом стан справ в економіці респонденти оцінюють дещо краще, аніж у минулих опитуваннях, проте спостерігається зростання негативних оцінок щодо майбутнього.

Так, говорячи про економіку країни у майбутньому 29% респондентів очікують покращення, 26% - думають, що нічого не зміниться, 32% очікують погіршення.

Щодо особистої ситуації - 23% сподіваються, що у наступний рік їхнє особисте економічне становище покращиться, 41% вважають, що воно не зміниться, 21% - мають песимістичні погляди щодо цього.

Опитування було проведене 5-7 вересня 2023 року серед 1000 респондентів в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Статьи по теме
Чи зростуть ціни на продукти через блокування кордонів
Чи зростуть ціни на продукти через блокування кордонів

На ранок неділі, 3 грудня, через страйк польських перевізників у Польщі в бік України чекають можливості перетину кордону понад 2,5 тисячі вантажних автомобілів.
04.12 — 168

Яким може бути курс доллара до кінця року
Яким може бути курс доллара до кінця року

Наприкінці 2023 року очікується зростання курсу долара до гривні. Навіть у разі позитивного рішення щодо фінансової допомоги від США та ЄС курс не залишиться на місці на довгостроковий період.
02.12 — 256

Бізнес погіршив очікування, оптимізм лише у торгівлі
Бізнес погіршив очікування, оптимізм лише у торгівлі

Індекс очікувань ділової активності другий місяць поспіль є нижчим за нейтральний рівень (50 пунктів) і склав 49.1 у листопаді.
02.12 — 190