Контракти.ua

656  —  25.09
Росія обходить обмеження цін G7 на більшу частину своєї нафти, - FT
Росія обходить обмеження цін G7 на більшу частину своєї нафти, - FT

Росії вдалося уникнути санкцій "Великої сімки" на більшу частину свого експорту нафти. Доходи Кремля від сировини зростають.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

Як зазначає видання, стійке зростання цін на сиру нафту з липня до більш ніж 95 доларів за барель у поєднанні зі зниженням знижки на власну нафту призведе до того, що доходи Кремля від нафти, ймовірно, 2023 року становитимуть як мінімум на 15 млрд доларів більше, ніж може бути.

Згідно з публікацією FT, в якій аналізуються дані про перевезення та страхування, у серпні майже 75% усіх морських поставок нафти з Росії здійснювалося без західної страховки, порівняно з приблизно 50% цієї весни.

Зростання означає, що Росія стає все більш майстерною в обході обмеження цін на нафту, встановленого країнами "Великої сімки", у 60 доларів за барель, що дозволяє їй продавати більше своєї нафти за цінами, близькими до цін міжнародного ринку, і завдає удару по спробам Заходу обмежити доходи Росії від продажу нафти, які становлять більшу частину бюджету Кремля після вторгнення в Україну.

Хоча російський нафтовий сектор, як і раніше, стикається з серйозними проблемами, включаючи заяви про нестачу внутрішнього ринку нафтопродуктів і загальне зниження обсягів експорту, цифри, як і раніше, дозволяють припустити, що до військового бюджету Володимира Путіна надходитиме більше доходів від нафти, підсумовує FT.

Механізм G7 дозволяє третім країнам купувати російське паливо, використовуючи західне страхування суден, якщо є докази, що покупка не перевищує ціновий ліміт 60 доларів за барель сирої нафти, 45 доларів за барель важкого палива і 100 доларів за барель легкого палива, такого як бензин і дизельне паливо.

Ідею було висунуто Вашингтоном, щоб скоротити доходи Москви на тлі її війни з Україною, уникаючи при цьому збоїв на ринку внаслідок заборони ЄС на російську нафту.

Статьи по теме
Росія збільшила поставки коксівного вугілля до Індії, - Reuters
Росія збільшила поставки коксівного вугілля до Індії, - Reuters

Індія збільшить імпорт коксівного вугілля з Росії, оскільки поставки з Австралії почали падати.
30.11 — 190

Financial Times: Росія примушує західні компанії, які виводять свої активи, продавати їх за рублі
Financial Times: Росія примушує західні компанії, які виводять свої активи, продавати їх за рублі

Росія заборонила західним компаніям, що продають їхні російські активи, виводити доходи в доларах та євро. Фактично вона запровадила додатковий валютний контроль, намагаючись підтримати ослаблений рубль.
31.10 — 240

Росія заробила на експорті металопродукції до Євросоюзу майже 4 млрд доларів
Росія заробила на експорті металопродукції до Євросоюзу майже 4 млрд доларів

Після початку російського вторгнення до України, Євросоюз почав вводити проти РФ економічні санкції. Утім, гірничо-металургійний комплекс РФ продовжує отримувати доходи від експорту в ЄС. Зокрема, у 2022 році сумарний експорт становив 7,92 млн т на €3,87 млрд.
16.10 — 460