Контракти.ua

1220  —  23.09
Бронетехніка ЗСУ прорвала головну лінію оборони ворога південніше Роботиного, - ISW
Бронетехніка ЗСУ прорвала головну лінію оборони ворога південніше Роботиного, - ISW

Українські танки та інша бронетехніка діє вже на південь від останньої лінії головного російського оборонного рубежу, який нині проривають ЗСУ у Запорізькій області.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.

На геолокованих кадрах, опублікованих 21 вересня, видно, що українська бронетехніка просунулась на південь від російських протитанкових ровів і так званих "зубів дракона", які є частиною трирівневої оборони, і вступила в обмежений бій безпосередньо на захід від Вербового (18 км на південний схід від Орєхова).

Це перший зафіксований випадок використання бронетехніки українськими силами поза трирівневою лінією оборони РФ. Присутність української бронетехніки за останньою лінією нинішнього російського оборонного рубежу вказує на те, що українці забезпечили прорив перших двох ліній цього ешелону достатньою мірою, щоб пропустити техніку через пролом.

Українські сили, ймовірно, придушили російську артилерію та інші протитанкові системи у цьому районі настільки, щоб просунути свою техніку вперед. Здатність ЗСУ доставляти бронетехніку до найпотужнішої російської лінії оборони, а також використовувати цю техніку поблизу підготовлених російських оборонних позицій є важливою ознакою прогресу в українському контрнаступі.

Додаткові кадри з прив'язкою, опубліковані 20 та 21 вересня, показують, що українські війська також просувалися на захід та південний захід від Вербового.

Ключові висновки ISW:

  • Російські війська із середини серпня не змогли перешкодити українським силам поступово, але впевнено просуватися вперед у Запорізькій області.
  • Українські сили завдали серії ударів по летовищу поблизу Криму і, можливо, пошкодили російські літаки.
  • Супутникові знімки підтверджують, що 20 вересня українські сили також завдали удару 744-му центру зв'язку командування Чорноморського флоту в окупованому Криму.
  • Кремль, ймовірно, прагне звинуватити керівництво Вірменії та Захід у нещодавній військовій операції Азербайджану у Нагірному Карабаху.
  • Російські війська вели наступальні операції на лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна та в районі Бахмута, але просунутися не змогли.

Раніше повідомлялося, що ЗСУ встановили вогневий контроль над трасою Бахмут – Горлівка. Тому постачання противника у цьому напрямі вже значно ускладнилися і ускладняться надалі.

Статьи по теме
ЗСУ розширюють пролом в оборонній лінії РФ, - ISW
ЗСУ розширюють пролом в оборонній лінії РФ, - ISW

Бійці ЗСУ після прориву першої лінії оборони російських загарбників у Запорізькій області розширюють пролом, що там утворився, і перекидають більше техніки та особового складу в тактичні тили цієї ланки.
06.09 — 1870

Кожен будинок - фортеця.
Кожен будинок - фортеця. "Кухар Путіна" визнав, що війська РФ не можуть захопити Бахмут, - ISW

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин спробував виправдати провали армії РФ у Бахмуті, але лише підтвердив те, що сили окупантів досягли свого максимуму в спробах захопити місто.
05.01 — 1673

Дефіцит снарядів для артилерії вдарить по темпах операцій Росії, - ISW
Дефіцит снарядів для артилерії вдарить по темпах операцій Росії, - ISW

Російські сили виснажують запаси артилерійських боєприпасів. В результаті їм важко підтримуватиме поточний темп операцій на певних ділянках лінії фронту в Україні.
02.01 — 689