Контракти.ua

232  —  22.09
В Україні подорожчав один з овочів борщового набору
В Україні подорожчав один з овочів борщового набору

В Україні на початку поточного тижня зросла ціна на цибулю. Фермери підвищують ціни на цей овоч, оскільки спостерігається високий попит на цибулю з боку оптових компаній і роздрібних мереж.

Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Експерти зазначили, що більшу частину цибулі хорошої якості виробники воліють закладати на зберігання, здійснюючи продажі зараз невеликими партіями.

Так, станом на 21 вересня фермери відвантажували цибулю не дешевше 9-15 грн/кг ($0,25-0,41/кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Позитивний ціновий тренд у даному сегменті учасники ринку пов’язують з високою торговою активністю оптових компаній, які закуповують цибулю для закладання на зберігання.

Аналітики пояснили, що при цьому пропозиція цибулі високої якості досить обмежена, що пов’язано з несприятливими погодними умовами, а також зі стримуванням продажів такої продукції самими виробниками.

Слід зазначити, що зараз ціна на цибулю в Україні є у два рази нижчою, ніж в аналогічний період 2022 року.

На думку ключових гравців ринку, це подорожчання є тимчасовим явищем, оскільки збирання цибулі в українських господарствах усе ще триває, а її пропозиція на ринку до середини жовтня залишатиметься доволі високою.

Статьи по теме
В Україні стрімко зросли ціни на популярний салатний овоч
В Україні стрімко зросли ціни на популярний салатний овоч

За словами учасників ринку, причин для ситуації, що склалася, було відразу кілька.
20.10 — 232

В Україні різко знизилися ціни на популярний овоч: у чому причина
В Україні різко знизилися ціни на популярний овоч: у чому причина

Сьогодні виробники готові реалізовувати оптові партії капусти в діапазоні 5-6 грн/кг.
21.09 — 410

Ціни на продукти скоро почнуть рости
Ціни на продукти скоро почнуть рости

Наразі ми спостерігаємо зниження цін на продукти харчування. Перш за усе це стосується овочів. Але за кожнім подешевшанням, зазвичай, приходить подорожчання. Тож і цьогорічна літня радість для споживачів поступово переходить у осіннє подорожчання продукції тваринництва.
10.09 — 260