Вторгнення Росії в Україну призвело до того, що Вірменія більше не може покладатися на Москву як на гаранта своєї безпеки.
Про це заявив прем'єр Вірменії Нікол Пашинян, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.
"Надзвичайно різка критика Пашиняна нездатності Росії діяти як "поліцейського" на Кавказі тільки посилює відчуття, що Кремль втрачає свій вплив, і колись хвалений статус наддержави, в колишніх радянських республіках, які Москва колись вважала своїм плацдармом", - йдеться у матеріалі.
"Унаслідок подій в Україні можливості Росії змінилися", - сказав Пашинян.
Politico пише, що розчарування у Вірменії може стати важливим поворотним моментом для країни з населенням 2,8 мільйона осіб, оскільки після розпаду СРСР вона делегувала більшу частину контролю над своїми залізницями, своїм енергетичним сектором і навіть своїми кордонами Росії.
Коли 2020 року Вірменія вела 44-денну війну проти сильніших, підтримуваних Туреччиною сил Азербайджану, саме російські миротворці були задіяні для підтримки режиму припинення вогню.
Тепер Росія повністю прихильна війні проти України, а у Вірменії зростають побоювання з приводу того, чи хочуть або здатні російські солдати зберегти мир на Кавказі.
Пашинян сказав у коментарі Politico, що Вірменія більше не може покладатися на РФ як на гаранта своєї безпеки після її вторгнення в Україну.
"Наша стратегія має полягати в тому, щоб спробувати в цій ситуації максимально знизити нашу залежність від інших. Ми хочемо мати незалежну країну, суверенну країну, але в нас мають бути способи не опинитися в центрі зіткнень між Заходом і Сходом, Північчю і Півднем... Не може бути випадку, коли Вірменія стане "проксі". Це неприпустимо", - сказав глава уряду Вірменії.
Він уточнив, що закликати Росію щоразу, коли спалахує конфлікт, просто нестійко.
"Модель, згідно з якою у нас виникають проблеми з нашими сусідами і ми повинні запрошувати інших захистити нас - неважливо, хто ці інші, - є дуже вразливою моделлю", - додав Пашинян.
Нагадаємо, останнім часом відносини між Вірменією та Росією напружені. З цим пов'язана низка факторів.