Вірменія вчинила "стратегічну помилку", покладаючись на Російську Федерацію як єдиного гаранта безпеки.
Про це сказав прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його Reuters.
Пашинян заявив, що політика країни, заснована на тому, щоб покладатися винятково на Росію як гаранта своєї безпеки, була стратегічною помилкою.
"Архітектура безпеки Вірменії на 99,99% була повʼязана з Росією, у тому числі коли справа стосувалася закупівлі зброї та боєприпасів. Але сьогодні ми бачимо, що Росія сама потребує зброї, озброєння та боєприпасів, і в цій ситуації зрозуміло, що навіть за бажання РФ не зможе задовольнити потреби безпеки Вірменії. Цей приклад має показати нам, що залежність лише від одного партнера в питаннях безпеки є стратегічною помилкою", - заявив прем'єр.
Він також звинуватив Росію в нездатності убезпечити Вірменію від "агресії з боку сусіднього Азербайджану щодо Нагірного Карабаху".
Крім того, Пашинян звинуватив російських миротворців, які перебувають у Нагірному Карабаху, що вони не виконують своєї роботи.
Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном щодо Нагірного Карабаху триває вже понад 30 років. При СРСР територія належала Азербайджанській РСР, а населяли її переважно вірмени. В 1991 році регіон оголосив про "незалежність" і назвався Нагірно-Карабахською Республікою. Все це відбувалось за підтримки Вірменії.
З того часу в регіоні періодично ставалися військові конфлікти. Останнє загострення почалося в березні цього року, коли через стрілянину загинули люди.
Нагадаємо, що вчора Пашинян заявив, що Російська Федерація через свої дії або бездіяльність на Південному Кавказі віддаляється від нього.