Контракти.ua

1054  —  01.09.23
У Мінсоцполітики озвучили "базовий план" щодо індексації пенсій
У Мінсоцполітики озвучили

Міністерство соціальної політики пропонує провести індексацію пенсій у 2024 році з 1 березня, як це визначено законодавчо. Але переговори з Мінфіном тривають.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву заступниці міністра соціальної політики Дарини Марчак в ефірі "Українського радіо".

За її словами, в Україні діє законодавча норма, яка визначає, що індексація пенсії має відбуватися кожного року з 1 березня. Але зараз Україна перебуває в стані повномасштабної агресії. Це означає, що є значна кількість ризиків, в тому числі і для державних фінансів, на які треба зважати.

"Наш базовий план, що з 1 березня 2024 року має відбутися індексація", - сказала вона.

Водночас, за її словами, точно говорити про будь-які строки можна буде лише після того, як буде затверджений закон про державний бюджет.

"Зараз ще тривають переговори з Міністерством фінансів, готується проект бюджету на 2024 рік. І тому власне фінальні обіцянки чи стоки давати поки що зарано", -- додала Марчак.

Величина індексації залежатиме від рівня інфляції та середньої зарплати. "Розмір індексації та темпи зростання середньої заробітної плати є двома показниками, які визначають розмір індексації відповідно до закону. Про це можна буде говорити на початку 2024 року після надходження статистичних даних за 2023 рік", - сказала вона.

Статьи по теме
Пенсія - нижча за мінімалку: скільки українців отримують найменші виплати
Пенсія - нижча за мінімалку: скільки українців отримують найменші виплати

Є пенсіонери, які отримують менше, ніж 2 595 грн.
26.06 — 299

Пенсія на картку замість пошти: як українцям змінити спосіб отримання виплат
Пенсія на картку замість пошти: як українцям змінити спосіб отримання виплат

У ПФУ розповіли, які документи потрібні для оформлення.
23.06 — 367

Кредит Україні на 90 млрд євро можуть погасити за рахунок активів РФ, - Мінфін
Кредит Україні на 90 млрд євро можуть погасити за рахунок активів РФ, - Мінфін

За якої умови ЄС може використовувати заморожені активи Росії?
28.04 — 385