Занурення у віртуальний світ може стати хворобою: чому виникає ігроманія та як позбутися цієї залежності.
Азартні ігри з’явилися ще за 3500 років до н.е. Археологами було знайдено малюнки на каменях часів Стародавнього Єгипту, де зображено фігури людей, що розкидають гральні кості різної форми. Пише ТСН.
Лотереї, казино, тоталізатори, вікторини, стратегічні ігри – зараз інтернет пропонує таку кількість азартних забав, що голова йде обертом. Світ мережі став настільки захоплювати увагу людей, що можна з легкістю випасти з реальності, яка видається нецікавою порівняно з віртуальністю. Чому виникає проблема залежності людей від комп'ютерних ігор та як позбутися ігроманії.
Чому люди грають?
Як виникає залежність від ігор
За висновками лікарів, найбільше від ігрової залежності потерпає молодь віком від 18 до 30 років. Азарт – це емоційний стан, який виникає на підставі очікування бажаного результату від своїх дій. Коли вдається досягнути такого результату, людина відчуває піднесення та ейфорію і заразом велике бажання відчути яскраві емоції ще, а потім ще. Коли саме у людини виникне ігроманія – спрогнозувати неможливо. Це залежить від того, в якому середовищі вона перебуває, що на неї впливає, чи легко її захопити чимось і викликати тим самим залежність.
Часто у залежність, особливо від комп’ютерних ігор, потрапляють підлітки, оскільки їхня психіка легко піддається впливу. Але їм легше позбутися цього стану, бо дітей можна контролювати. А вже психологічно сформовані особистості мають свою точку зору, їх важко переконати в пагубності такої звички. Щоб змінити їхню модель поведінки та допомогти позбутися ігроманії, необхідно звертатися по допомогу до лікарів.
Які є ознаки ігрової залежності?
Як вилікувати ігроманію
Пристрасть до азартних ігор, чи як її називають лікарі – лудоманія, це одна з найболісніших проблем сьогодення. Приблизно 40 років тому її включили як офіційний діагноз до Міжнародної класифікації хвороб. Лікарі стверджують, що позбутися ігрової залежності буває досить важко, потрібно застосовувати комплексний підхід до її лікування. В деяких випадках ігромани навіть потребують медикаментозного лікування.
Серед професійних методів є лікування за допомогою гіпнозу та психокорекції, індивідуальних і групових занять. Також активно застосовуються методи релаксації, медитації та нейролінгвістичне програмування. Залежно від індивідуальних випадків, лікування лудоманії може різнитися.
Що може зробити людина, щоб самостійно позбутися залежності від ігор?