Максим Розумний: Пригожинський заколот – епізод дуже цікавий і показовий для розуміння сучасної Росії.
З останніх новин: Пригожин приїздив у Санкт-Петербург, де йому повернули не лише мільйони готівки, але й іменну збою. Запропоновані військові містечка в Білорусі пригожинців не влаштовують. Очевидно, вони хочуть розміститися в центральній частині Мінська.
Питань стає все більше. Чому заколот так несподівано почався і ще більш несподівано завершився? Чому Путін не покарав (поки що) Пригожина? Чому вони в Росії святкують перемогу над заколотом, але не над заколотниками? Чи піде Пригожин у політику?
Усе це стає більш зрозумілим, якщо взяти до уваги психологію тих рєбят, які засіли в Кремлі. Що б там не казали про імперські амбіції, національну велич і столітню тяглість російської політики, але свідомість і психологія Путіна і його оточення сформовані у 80-90 роках. Їхні моделі мислення і поведінки треба шукати не в хроніках часів Івана Грозного чи сталінських легендах, а в серіалі "Бригада".
Усі ці путіни, патрушеви, ковальчуки думають і діють як пітерська братва. Інцидент з Пригожиним – типова мафіозна розборка, яку зумів по понятіям розрулити підтоптаний авторитет з прізвищем Лукашенко.
Забудьте про геополітику, громадянську війну, державні інтереси, громадську думку, національно-визвольні рухи. До сучасної Росії ці поняття не мають жодного відношення.
Ними слід займатися фахівцям з ФБР, а не ЦРУ. А може вже й займаються. Принаймні, те, що робить адміністрація Байдена, більше схоже на "охоту на волков", ніж на геополітичне протистояння
Автор: Максим Розумний, політолог, філософ, журналіст