Кілька тисяч найманців Пригожина "висилають" до Білорусі. Після прибуття вони, ймовірно, займатимуться диверсіями.
"Вагнерівців" на чолі з Євгеном Пригожиним можуть використати в Білорусі для виконання диверсійних завдань. Пише ТСН.
Про це повідомляє видання The Economist з посиланням на українську розвідку.
Після короткотривалого бунту Пригожина та його найманців у Росії "вагнерівців" вирішили "вислати" до Білорусі. Йдеться про приблизно 2500-3000 найманців.
"Це професійні війська, які можуть бути використані для виконання диверсійних завдань", - припускає анонімний український урядовець.
Водночас у військовій розвідці України повідомляють, що перспектива нового російського вторгнення з півночі залишається малоймовірною.
"Можливо, існує гра, щоб змусити нас перекинути сили на північ. Але ми теж граємо в ігри", - повідомило анонімне джерело виданню The Economist.
Варто зазначити, що у своїх коментарях щодо ситуації з "вагнерівцями" Путін сам провів нетактовне порівняння з 1917 роком, коли революція всередині країни сприяла заколоту російських військ у Франції.
Ентоні Кінг, військовий соціолог з Йоркського університету, застерігає від переоцінки ефекту "підривних повідомлень" Пригожина. За його словами, війська зазвичай воюють з кількох причин. Політична причина - лише одна з них. Серед інших - почуття лояльності всередині невеликих підрозділів і ефект примусу, наприклад, російські "загороджувальні загони", які погрожують розстріляти солдатів, що відступають. Кінг скептично ставиться до того, що "політичні махінації" матимуть значний вплив на взводи й роти на тактичному рівні.
Нагадаємо, після проваленого заколоту в Росії "вагнерівці" на чолі з Євгеном Пригожиним раптом "переїхали" до Білорусі. Сталося це невдовзі після передавання Лукашенкові частини ядерної зброї РФ. Лідери країн, що межують із Білоруссю, миттєво відреагували - Латвія, Литва та Польща негативно сприйняли таку активність Лукашенка в цій грі.
Що робитиме Пригожин у Білорусі та чому режим Путіна дав тріщину - далі в матеріалі.