Контракти.ua

627  —  04.06
Що треба робити, щоб не втратити трудовий стаж при розрахунку пенсії
Що треба робити, щоб не втратити трудовий стаж при розрахунку пенсії

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Для виходу на пенсію українці повинні мати певну кількість років трудового стажу. Будь-яка помилка в записах у трудовій книжці може негативно позначитися на сумі виплат, які отримує пенсіонер.

Видання «На пенсії» розповіло, як мають вестися записи у трудовій книжці, щоб не втратити трудовий стаж.

Пенсійний фонд України (ПФУ) може відмовити в зарахуванні певного періоду робочого стажу. Це відбувається, якщо сторінки трудової книжки заповнені з порушенням вимог.

Що потрібно зробити, щоб не втратити трудовий стаж:

  • Усі записи у трудовій книжці вносяться після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого терміну, а в разі звільнення – у день звільнення.
  • Записи виконуються арабськими цифрами (число та місяць двозначними). Наприклад, якщо працівника прийнято на роботу 5 січня 1993 року, у трудовій книжці записується “05.01.1993”.
  • Записи виконуються акуратно, кульковою ручкою, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і засвідчуються печаткою.

Якщо у ПФУ відмовили в зарахуванні певного періоду до страхового стажу через неправильно заповнену трудову книжку, то у такому випадку необхідно звернутися до суду та визнати дії Фонду протиправними.

Також необхідно перевіряти не лише записи у паперових трудових книжках, але й в електронних. Якщо підприємство ще працює, то можна виправити помилки, а якщо – ліквідовано, то зробити це буде набагато складніше, доведеться звертатися до суду.

Статьи по теме
Як можуть змінитися наступного року пенсії та зарплати
Як можуть змінитися наступного року пенсії та зарплати

Кабінет міністрів України ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік. Більшість видатків хочуть направити на оборону та безпеку.
20.09 — 194

У Мінсоцполітики озвучили
У Мінсоцполітики озвучили "базовий план" щодо індексації пенсій

Міністерство соціальної політики пропонує провести індексацію пенсій у 2024 році з 1 березня, як це визначено законодавчо. Але переговори з Мінфіном тривають.
01.09 — 590

Чи очікувати українцям індексації пенсій наступного року
Чи очікувати українцям індексації пенсій наступного року

Міністерство соціальної політики України подасть запит на включення коштів на індексацію пенсій у проекті державного бюджету на 2024 рік.
24.08 — 228