Фітофтороз - хвороба, яка вражає багато городніх культур, зокрема помідори.
Що таке фітофтора на помідорах і як боротися з цією городньою напастю народними засобами – пише ТСН.ua
Причини розвитку фітофторозу
Фітофтороз - на жаль, поширена біда для бгатьох садівників. З цією хворобою досить важко боротися, через те, що спори фітофтори можуть перебувати в будь-якому місці - у землі, на залишках рослин, на робочому інвентарі, на насінні. Скупченість рослин заважає провітрюванню, плюс підвищена волога в таких місцях і, грибок починає активно розвиватися. Грибок спочатку вражає листя томатів, потім плавно перебирається на стебло і, врешті-решт, добирається до плоду. Чорні плями покривають рослину, а листя зовсім засихають. Фітофтора переходить з одного куща на інший і за короткий час може знищити весь урожай.
Сприятливе середовище для фітофторозу утворюють:
Боротьба з фітофторою на помідорах
Як запобігти хворобі, потрібно думати ще з посадження. Багато чого залежить від вибору місця садіння. Не можна садити томати на одному і тому ж місці кожен рік, потрібно дотримуватися правил сівозміни.
Велике значення має правильне поливання томатів - потрібно не допускати застою вологи. За таких умов спори фітофтори швидко розмножуються. Поливати томати краще в ранковий час, а у періоди затяжних дощів не поливати взагалі. Щоб вода не затримувалася біля коріння потрібно періодично розпушити землю особливо у сиру погоду.
Регулярно проводити «очисну» процедуру видалення половини зеленої маси на кожному кущі, особливо це стосується високорослих сортів томатів. Потрібно обрізати пасинки, листя до першої плодової кисті, некрасиві та нестиглі плоди.
Щоб захистити помідори від дощів та туманів, у серпні у відкритому ґрунті над томатами бажано зробити навіс.
Народні способи боротьби із фітофторою