Контракти.ua

1020  —  01.06
На третині планет у Чумацькому Шляху може бути життя – вчені
На третині планет у Чумацькому Шляху може бути життя – вчені

Дослідники використали дані телескопа NASA Gaia, який вимірює відстань до мільярдів зірок у галактиці.

В Чумацькому Шляху є сотні мільйонів планет, які можуть бути придатними для життя, стверджує нова дослідницька стаття. Йдеться про зіркові системи у центрі яких сяють так звані червоні карлики, які значно менші за Сонце. Ці екзопланети (планети, що обертаються навколо зірки, відмінної від нашого Сонця) обертаються поблизу червоних карликів, менших і холодніших за Сонце, які складають понад 75% із 200 мільярдів зірок у Чумацькому Шляху. Пише ТСН. 

Про це йдеться у дослідженні в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, йдеться у Forbes.

Автори – професорка астрономії Сара Баллард і докторантка Шейла Сагір з Університет Флориди – пояснили, що Сонце, яке спостерігають земляни, є світилом G-типу – такі зірки неофіційно називають жовтими карликами. Попри те, що Сонце таке звичне нам, в межах галактики Чумацький Шлях – такі зірки досить рідкісні, оскільки найпоширенішими є зірки M-типу. Це червоні карлики, які значно менші та холодніші і мають щонайбільше половину маси нашого Сонця.

Вчені вважають, що планети мають бути теплими. Це важливо для пошуку життя, оскільки лише планети, які перебувають в цій зоні, потенційно можуть мати рідку воду – невід’ємну частину життя на Землі – на своїй поверхні.. В певних випадках це призводить до того, що планети просто підсмажуються, але є й значно кращі сценарії.

За розрахунками науковиць, дві третини екзопланет будуть розміщені надто близько до світила, щоб перебувати у безпечній зоні, але ще третина потрапить у зону, яка цілком придатна для збереження води на планеті і утворення життя.

Так, такий прогноз можна назвати досить песимістичним, але якщо говорити мовою абсолютних цифр, це означає, що на сотнях мільйонів планет, що знаходяться на орбіті червоних карликів у нашій рідній галактиці, може існувати життя, або ж, щонайменше, умови для його подальшої появи.

"Я думаю, що цей результат дуже важливий для наступного десятиліття досліджень екзопланет, тому що погляди зміщуються в бік цієї популяції зірок", – пояснила Сагар.

На її думку, червоні карлики повинні стати об'єктами для пошуку малих планет на їхній орбіті. Адже це буде найпростіший і найточніший спосіб виявити планету на якій, з високою вірогідністю, може бути вода у рідкому стані, а "отже, планета може бути придатною для життя".
Сагір і Баллард також виявили, що зірки з кількома планетами, найімовірніше, мають кругові орбіти, які дозволяють планетам утримувати рідку воду.

Зірки ж з однією планетою маюать найбільшу ймовірність побачити екстремальні припливи, які призводять до перегрівання планети та випарування води.

Нагадаємо, що вченим також вперше вдалося зафіксувати гігантський циклон на північному полюсі Урану.