Контракти.ua

1149  —  26.05
Астрономи вперше виявили зірку з темної матерії
Астрономи вперше виявили зірку з темної матерії

Супутник Європейського космічного агентства Gaia допоміг дослідникам виявити загадкову зоряну систему, розташовану в глибинах космосу.

Двоє астрономів із Чехії стверджують, що в дивній зоряній системі розташована зірка з темної матерії. Це перший випадок виявлення такої зірки. Пише ТСН. 

Про це пише Live Science.

Ще кілька років тому космічний телескоп Gaia виявив зірку, схожу на Сонце, яка обертається довкола невидимого об'єкта. Спочатку астрономи припустили, що цим об'єктом є чорна діра. Однак двоє вчених із Чехії вважають, що насправді це абсолютно новий тип зірки, що складається з темної матерії.

Сама зірка має 0,93 маси Сонця та складається приблизно з тих самих хімічних елементів. А ось передбачувана чорна діра лише в 11 разів більша ніж Сонце за масою. Зірка та її сусід обертаються одне навколо одного на відстані приблизно 1,4 астрономічної одиниці. Приблизно на такій відстані розташований Марс від Сонця.

За словами вчених, теоретично супутником схожої на Сонце зірки могла бути чорна діра. Але ці об'єкти з'являються після руйнування величезних зірок, і в такому разі сусідня зірка мала з'явитися майже в один час із чорною дірою. Для того, щоб два об'єкти кружляли поряд протягом мільйонів років, потрібно дуже багато різних умов, які, швидше за все, не були виконані.

Раніше вчені вперше спостерігали за поглинанням планети зіркою, що помирає. Згідно з гіпотезою астрономів, така ж доля очікує Землю приблизно за 5 мільярдів років, коли Сонце завершить своє зоряне життя і перейде в стан червоного гіганта.