Контракти.ua

1464  —  05.05
Що буде з цінами на бензин в Україні: прогноз до кінця року
Що буде з цінами на бензин в Україні: прогноз до кінця року

У поточному році пальне в Україні дорожчатиме через повернення податків на довоєнний рівень, проте надалі ціни стабілізуються.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (квітень 2023 року).

Як зазначається у звіті, темпи подорожчання пального значно зменшилися на початку 2023 року (до 27,9% р/р у березні) під впливом падіння світових цін на нафту, значних запасів, накопичених бізнесом та населенням, а також зниження попиту в умовах зменшення дефіциту е/е та теплої погоди.

"Стабілізація цін на пальне сприяла зниженню темпів подорожчання транспортних послуг, а також послабленню тиску цієї компоненти на ІСЦ через вторинні ефекти", - йдеться в огляді.

За прогнозом НБУ, у найближчі місяці зростання цін на пальне в річному вимірі буде дуже волатильним - від незначного прискорення у квітні до падіння в червні та відновлення зростання з липня.

Це відображатиме вплив бази порівняння через паливну кризу минулої весни та податкових змін, зокрема торішню відміну акцизів та зниження ставки ПДВ і відновлення довоєнного оподаткування пального з цього липня, що матиме близько 1 в.п. прямого внеску в зміну ІСЦ. Зі свого боку, через ефекти перенесення вартості пального на ціни інших товарів та послуг, посилиться тиск і на вартість транспортних послуг, зазначають експерти центробанку.

"Надалі ціни на пальне стабілізуються завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту, а, починаючи з 2024 року, паливна компонента сприятиме гальмуванню загальної інфляції, як напряму, так і через вторинні ефекти", - прогнозують в НБУ.

Статьи по теме
В НБУ розповіли, коли можуть
В НБУ розповіли, коли можуть "відпустити" курс гривні

Нацбанк запевнив, що про перехід до плаваючого курсоутворення чи "відпускання" курсу поки не йдеться.
вчера, 17:35 — 173

У Росії виник дефіцит бензину та дизелю: британська розвідка пояснила причини
У Росії виник дефіцит бензину та дизелю: британська розвідка пояснила причини

Росіяни останніми тижнями почали відчувати нестачу бензину та дизелю. Це навряд чи напряму пов'язано з війною.
25.09 — 186

Чи буде бензин коштувати 60 гривень за літр та від чого це залежить: прогноз на осінь
Чи буде бензин коштувати 60 гривень за літр та від чого це залежить: прогноз на осінь

Рівень цін на АЗС в Україні зараз залежить від світових цін на нафту. Бензин та дизель будуть коштувати 60 гривень за літр, якщо нафта буде дорожче 95 доларів за барель.
22.09 — 173