Контракти.ua

410  —  29.04.23
У дронах Shahed знайшли технологію, викрадену Іраном 20 років тому у Німеччини – CNN
У дронах Shahed знайшли технологію, викрадену Іраном 20 років тому у Німеччини – CNN

Зазначається, що попри санкції, Іран багато років докладав чималих зусиль для застосування західних технологій у своїх дронах і ракетах.

Передані Росії іранські дрони-камікадзе Shahed-136 обладнані двигунами з німецькими технологіями, вкраденими майже 20 років тому. Пише ТСН. 

Про це повідомляє CNN із посиланням на британську організацію Conflict Armament Research (CAR).

Дослідники в період від листопада 2022 року до березня 2023 року дослідили частини 20-ти взятих з України дронів іранського виробництва. Половина з цих БПЛА – Shahed-136.

Авторам дослідження вдалося з’ясувати, що двигуни дронів розробила іранська Oje Parvaz Mado Nafar, відома як Mado. Маркування Mado було виявлене на ковпачках свічок запалювання у двигунах БПЛА.

Судячи з конструкції двигунів, Іран багато років докладав чималих зусиль для застосування західних технологій у своїх дронах і ракетах, незважаючи на санкції.

Дослідники зауважили, що компанія Mado намагалася приховати участь у створенні дронів Shahed. Про це свідчить те, що оригінальні серійні номери на компонентах знайдених в Україні безпілотників були стерті.

"Ці модифікації завадили слідчим виявити мережі закупівель, які сприяють міжнародному постачанню ключових компонентів до Ірану", – вказано у звіті CAR.

"Іран придбав західні компоненти і технології для своєї програми БПЛА, скориставшись відсутністю прозорості ланцюжка постачань", – сказав експерт організації Таймур Хан.

Як припускає видання, доходи від продажу дронів Shahed-136 до Росії будуть реінвестовані у вдосконалення цієї галузі в Ірані.

Нагадаємо, на початку квітня в ОК "Південь" попередили українців, що Росія може невдовзі почати атакувати новими, отриманими від Ірану дронами-камікадзе Miraj-532.

Як повідомило нещодавно видання The Wall Street Journal, іранська влада упродовж останніх шести місяців передала Росії понад 300 тис. артилерійських снарядів і мільйон набоїв. Зробити це вдалося за допомогою вантажних суден.