Індія, згідно з підрахунками ООН, усередині цього року має стати найбільш густонаселеною нацією у світі, обігнавши Китай на 3 мільйони мешканців. Раніше в організації говорили, що це має статися у квітні.
Про це пише Reuters.
Цього року кількість населення Індії оцінюється в 1,46 мільярда проти 1,43 мільярда в Китаї.
Сполучені Штати перебувають на третьому місці з 340 мільйонами населення.
Представники ООН з питань населення заявили, що неможливо визначити точну дату через невизначеність даних з Індії та Китаю, оскільки останній перепис населення Індії проводився в 2011 році, а наступний, який мав відбутися в 2021 році, відклали через пандемію COVID-19.
“Попри те, що на обидві країни припадатиме більше третини світового населення, що обраховується у 8,045 мільярдів, зростання населення в обох сповільнюється, хоча в Китаї набагато швидше, ніж в Індії”, − зазначає видання.
Минулого року населення Китаю скоротилося вперше за шість десятиліть − історичний поворот, який, як очікується, започаткує тривалий період зменшення кількості громадян, що матиме серйозні наслідки для економіки країни та світу.
Згідно з урядовими даними, річний приріст населення Індії з 2011 року становив у середньому 1,2% проти 1,7% за попереднє десятиліття.
Опитування громадськості, проведене Фондом ООН у галузі народонаселення, показало, що в Індії, Бразилії, Єгипті та Нігерії поширена думка, що населення кожної країни “було надто великим, а рівень народжуваності був занадто високим” .
Представник групи “Фонд народонаселення Індії” Пунам Муттреджа зазначив, що Індія вжила багато правильних заходів у боротьбі зі зростанням населення.
“Водночас ми повинні переконатися, що дівчат і жінок не підштовхують до ранніх шлюбів і вагітності, що обмежує їхні прагнення”, − йдеться в заяві вона.