Через військове вторгнення РФ, багато людей були змушені покинути свої домівки, переїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами.
Юристи «Право на захист» пояснили, чи можуть отримати статус ВПО особи, які проживали в небезпечних регіонах, але не мають там «прописки».
За відсутності «прописки» або фактичного проживання не за місцем «прописки» особа може подати інші документи, які підтвердять її проживання у населеному пункті, звідки відбулося переміщення.
Це може бути:
Необхідно, щоб ці документи могли підтвердити факт проживання. Тому для підтвердження проживання за іншою адресою особі слід подати один або декілька з перелічених вище документів.
Однак в кожному випадку рішення працівниками УСЗН приймається в індивідуальному порядку. При цьому необхідно надати документи, які підтверджують саме фактичне проживання в певному населеному пункті.
Юристи радять після подачі письмової заяви про взяття на облік ВПО та виплати ВПО обов'язково вимагати письмове рішення за заявою для його можливого оскарження.