Контракти.ua

617  —  04.04.23
Світовій економіці загрожує «загублене десятиліття» —Світовий банк
Світовій економіці загрожує «загублене десятиліття» —Світовий банк

Експерти Світового банку попередили про ризик «загубленого десятиліття» у світовій економіці.

Найбільші труднощі будуть відчувати країни, що розвиваються, у тому числі Росія. "Винні" ковід, війна і повільність влади, пише Медуза з посиланням на дослідження Світового банку.

У новому дослідженні експерти СБ передбачили уповільнення потенційних темпів економічного зростання — з 2,6% у «десяті» роки до 2,4% у «двадцяті», що еквівалентно приблизно 200 мільярдам доларів на рік.

  • Загалом економіка «пригальмує» у країнах, що охоплюють 80% світового ВВП. Додатковим чинником уповільнення для країн Європи та Центральної Азії стане війна в Україні.
  • Економічні проблеми спричинять соціальні: державам стане складніше боротися з безробіттям, бідністю, кліматичними кризами та іншими викликами.
  • За оцінкою експертів, у найближчі десять років проблеми будуть з усіма трьома складовими економічного зростання – працею, капіталом та продуктивністю. Населення світу старіє, і це стає проблемою не тільки розвинених країн, а й тих, що розвиваються з їх ринками праці. Криза капіталу — це нездатність багатьох країн (насамперед розвиваються) підтримувати рівень інвестицій, необхідний для збалансованого розвитку економіки та стримування інфляції. Нарешті проблема продуктивності комплексно пов'язана з попередніми двома: дефіцит кадрів та інвестицій не дозволяє виробництвам ефективно модернізуватися.
  • «Прискорити» економіку та зруйнувати песимізм експертів могли б масштабні інвестиції та підвищення ефективності. Але шансів на це небагато: держави вже вклали багато ресурсів у рамках постковидного відновлення і не готові до нового раунду інвестицій, а навіть якщо необхідні кошти буде виділено, ефект від них економіка, швидше за все, відчує лише через кілька років.
Статьи по теме
Україна запропонує реструктуризувати борг на 20 млрд доларів – Reuters
Україна запропонує реструктуризувати борг на 20 млрд доларів – Reuters

Україна готова направити приватним власникам своїх облігацій план щодо реструктуризації свого боргу у 20 млрд доларів на початок травня.
22.04 — 190

Близько 62% пенсіонерів в Україні отримують до 5 тис. грн на місяць
Близько 62% пенсіонерів в Україні отримують до 5 тис. грн на місяць

Переважна більшість пенсіонерів в Україні отримують пенсії, розмір яких не перевищує 5000 грн на місяць.
22.04 — 203

Глава МВФ назвала основну мету програми з Україною
Глава МВФ назвала основну мету програми з Україною

Програма Міжнародного валютного фонду з Україною на 2023-2027 роки передбачає надання 15,1 доларів. Але головне - це підтримка всіх країн.
19.04 — 190