Контракти.ua

352  —  24.03
Тарифи на світло зростуть удвічі
Тарифи на світло зростуть удвічі

Українці вже скоро можуть отримати платіжки за електроенергію з двічі більшою сумою, ніж раніше. Підвищення тарифів очікується одразу після закінчення опалювального сезону.

Про це повідомив радник прем'єр-міністра України Юрій Бойко, пише glavcom.ua.

«Сьогодні тариф для побутових споживачів приблизно в чотири рази нижчий за реальну ціну енергії. І, підтримуючи цей тариф, держава дотує кожну кіловат-годину незалежно від рівня доходів усіх споживачів. Сьогодні на такі дотації йде вже понад 140 млрд грн на рік», – пояснив Бойко.

Домогосподарства, які споживають на місяць до 100 кВт·год (включно), на сьогоднішній день платять за електроенергію за тарифом 1,44 грн (з ПДВ) за 1 кВт·год, а ті, які споживають понад це – за тарифом 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт·год.

Якщо раніше ви могли платити 360 гривень за споживання 250 кВт год, то за підвищення тарифу вдвічі платіжка зросте до 720 грн. У середньому платіжка за електроенергію в Україні у 2023 році може зрости з нинішніх 240 грн на місяць до 470 грн (за тарифу 2,8 грн/кВт год) або приблизно до 840 грн (за ринковим ціноутворенням).

Нещодавно міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що питання підвищення тарифів можуть розглянути після завершення опалювального сезону – орієнтовно середина квітня: «Якщо тарифи й переглядатимуть, то тільки після завершення опалювального сезону, і підвищення може бути лише диверсифікованим, тобто залежно від споживання кожного домогосподарства».

Статьи по теме
В Україні до кінця року може зрости ціна на хліб
В Україні до кінця року може зрости ціна на хліб

Через військове вторгнення РФ, в Україні зростають ціни на продукти. Зокрема, у 2023 році продовжує дорожчати хліб.
22.05 — 186

Борги за світло псуватимуть кредитну історію споживачів
Борги за світло псуватимуть кредитну історію споживачів

Попри війну, українці мають своєчасно оплачувати комунальні послуги. Зокрема, побутові споживачі мають платити за електроенергію. Борги за світло тепер можуть відображатися у кредитній історії клієнта. Це стало можливим, оскільки компанія YASNO та Українське бюро кредитних історій почали співпрацювати.
20.05 — 168

Для населення ціна на газ залишиться незмінною ще на рік – Нафтогаз
Для населення ціна на газ залишиться незмінною ще на рік – Нафтогаз

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» продовжила дію тарифного плану «Фіксований» ще на рік на рівні ціни 7,96 грн за куб. м (з ПДВ).
30.04 — 240