Контракти.ua

2729  —  21.03
Рада визначила повноваження "Гвардії наступу" та дозволила застосовувати зброю
Рада визначила повноваження

Верховна рада ухвалила закон щодо врегулювання окремих питань діяльності Національної поліції України під час дії воєнного стану.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на народного депутата Олексія Гончаренка в Telegram.

Законопроект №9070 передбачає, що бойовий імунітет поширюється на поліцейських поліції особливого призначення Національної поліції України.

Також документ передбачає застосування поліцейськими поліції особливого призначення зброї та бойової техніки під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України.

"Поліцейські поліції особливого призначення… мають право застосовувати і використовувати зброю та бойову техніку в установлених для з’єднань, військових частин та підрозділів Збройних сил України порядку та випадках", - йдеться в документі.

Як зазначили автори проекту, на сьогодні в Національній поліції України та Державній прикордонній службі України утворюються відповідні органи, які будуть брати безпосередню участь в обороні України, у тому числі шляхом ведення бойових дій.

Так, постановою Кабміну від 13 січня 2023 року №30 утворено Департамент поліції особливого призначення "Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють". Тому необхідно внести зміни до законодавства, які дозволять передавати їм необхідне озброєння та бойову техніку.

Статьи по теме
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про зменшення призовного віку: подробиці
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про зменшення призовного віку: подробиці

Законопроєкт № 9281 підтримали 304 депутатів.
01.06 — 1008

День перемоги в Україні перенесли на 8 травня: Рада проголосувала за рішення
День перемоги в Україні перенесли на 8 травня: Рада проголосувала за рішення

Відтепер 9 травня в Україні святкуватимуть День Європи.
30.05 — 580

Коли Рада перенесе День перемоги на 8 травня: відповідь Корнієнка
Коли Рада перенесе День перемоги на 8 травня: відповідь Корнієнка

Верховна рада в травні має ухвалити законопроєкт про відзначення 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Відповідний законопроект вніс до ВРУ президент Володимир Зеленський.
09.05 — 1401