Контракти.ua

737  —  06.03
Кабмін призначив нового директора НАБУ
Кабмін призначив нового директора НАБУ

6 березня на позачерговому засіданні Кабмін призначив директором Національного антикорупційного бюро Семена Кривоноса.

Про це повідомляє ZN.ua.

Кандидатуру Кривоноса уряд підтримав одноголосно. Віцепрем'єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у голосуванні участі не брав, оскільки в нього виник конфлікт інтересів через «тісні ділові стосунки» з Кривоносом.

Семен Кривонос був керівником Державної інспекції архітектури та містобудування. При цьому, як пише експерт з питань містобудування Георгій Могильний, Кривонос, як голова контролюючого органу, чудово виконує всі забаганки ОП і забезпечує дах махінаціям при «Великому Будівництві» та інших піар-акціях влади. Прикладом є історія із будівництвом найбільших флагштоків.

«Справа в тім, що частина голів ОДА плювати хотіла на законність своїх дій при забезпеченні забаганок ОП за бюджетний кошт. А Кривонос вже після 15 вересня забезпечив легалізацію незаконного будівництва. Наприклад, у Хмельницьку флагшток нахабно всадили на території природно-заповідного фонду, не маючи документі на землю і не маючи можливість законно провернути цей треш», – зазначив Могильний.

Крім того, за словами експерта, Кривонос побудував схему «кришування» незаконного будівництва шляхом блокування проведення перевірок за зверненням громадян. Вказано, що ДІАМ викинув у смітник 96% всіх звернень, як необґрунтованих, а задовольнялись здебільшого лише звернення від народних депутатів зі «Слуги народу», різних держструктур та пересланих із ОП. Можливим це стало, тому що заявники звертались не в ДІАМ, а до президента Володимира Зеленського.

У 2016 році він став переможцем конкурсу на керівника Одеського територіального осередку НАБУ. Проте швидко відмовився від посади, коли журналісти «Слідство.Інфо» виявили, що його статки не відповідають доходам. Зокрема Кривонос не задекларував квартиру в Києві вартістю 3 млн грн, швиденько переписавши її на матір. У тестуванні на знання законодавства набрав 99 балів зі 100. За підсумками тестів на знання законодавства та тестування загальних навичок набрав 224 бали.

Крім того, дружина Кривоноса купила за 24,3 тисячі гривень право вимоги за кредитним договором на 26,9 мільйона. Новопризначений очільник НАБУ розповів історію заборгованості на будинок. Однак, він не пояснив, можна було викупити такий великий борг за таку низьку суму. Комісія з відбору директора НАБУ не поставила Кривоносу жодних уточнювальних питань з цього приводу.

Водночас Семен Кривонос не приховує свого товаришування з заступником голови офісу президента Олексієм Кулебою. Дружина нового директора НАБУ керувала відділом забезпечення Кулеби, коли він був першим заступником голови Київської міської держадміністрації. Сам Кулеба, за словами міського голови Віталія Кличка, потрапив у столичну владу завдяки тому ж керівнику ОПУ Андрію Єрмаку.

При цьому Кривонос запевняв, що ніхто з високопоставлених політиків, в тому числі й з ОПУ, нібито не зможе вплинути на його рішення.

Також Кривонос має зв'язки з колишнім бізнес-партнером Кулеби по ТОВ «Аспер Естейт» Тимуром Ткаченком. В декларації за 2018 рік Ткаченко вказував що користується квартирою дружини Кривоноса в Києві. Крім того, у деклараціях нового очільника НАБУ вказано, що з 2018 року він користується авто Audi Q5 2012 року випуску, власницею якого є дружина Тимура Ткаченка – Ганна Ткаченко. Водночас у декларації за 2019 рік Кривонос не вказує власників машини.

Статьи по теме
Журналісти знайшли у Гетманцева діючий бізнес в Криму та маму-мільйонерку
Журналісти знайшли у Гетманцева діючий бізнес в Криму та маму-мільйонерку

Журналісти BIHUS Info опублікували масштабне розслідування про Данила Гетманцева - голову податкового комітету ВР, який є не дуже популярною серед українців персоною та часто дратує бізнес своїми висловлюваннями.
18.04 — 2895

При Міноборони створили антикорупційний департамент
При Міноборони створили антикорупційний департамент

Міністерство оборони створило Департамент з питань запобігання корупції, який має відстежувати корупційні ризики у галузі оборонних закупівель.
15.03 — 610

Скандал із закупівлею продуктів для ЗСУ за завищеними цінами: у НАБУ відреагували
Скандал із закупівлею продуктів для ЗСУ за завищеними цінами: у НАБУ відреагували

НАБУ перевіряє закупівлі на суму понад 13 млрд грн.
24.01 — 607