Не всі господині знають, що вибір часу, коли посолити картоплю, залежить від способу її приготування — чи то варіння, смаження, тушіння, на пару — та ступеня готовності.
Розповідаємо, коли краще солити картоплю в матеріалі ТСН.ua
Якщо покласти сіль у холодну воду разом із картоплею, то сіль погано розчиниться, до того ж і картопля може розваритися.
Тому варену очищену картоплю потрібно солити через 5-7 хвилин після того, як закипить вода. У такому разі картопля добре зберігає форму.
Зазвичай, у такому вигляді овочі готуються для салатів, у такому разі солити картоплю взагалі не потрібно. Воду, в якій вариться картопля зі шкіркою, зазвичай не солять, щоб не позбавити бульби природного смаку. Якщо йдеться про вживання картоплі в кожжушках для харчування, то солити її потрібно в момент закипання.
Картоплю для пюре варять у воді, яку солять у момент закипання або через 5-10 хвилин після. Дуже важливо не пересолити страву, оскільки це не можна виправити. У разі потреби краще досолити пюре до смаку під час додавання молока.
Чим раніше посолити смажену картоплю, тим більше вона стане нагадувати тушковану: вийде м'якою, рум'яної скоринки, що хрумтить, не буде. Щоб картопля приємно хрумтіла, її потрібно солити не раніше, ніж за 5–7 хвилин до готовності. Якщо це картопля фрі, то солити її потрібно тільки в тарілці, інакше вона не хрумтітиме.
Якщо картопля тушкується в соусі, солити її не потрібно, тому що соус сам собою солений. Можна посолити картоплю на смак, за 5-10 хвилин до закінчення приготування або вже у тарілці.