Контракти.ua

861  —  06.01.23
У Міноборони РФ знайшли новий метод приховувати провали на фронті, - ISW
У Міноборони РФ знайшли новий метод приховувати провали на фронті, - ISW

У Міноборони РФ знову змінили риторику та формат своїх щоденних зведень про війну в Україні, щоб відвернути увагу від своїх провалів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.

З 3 січня у зведеннях окупантів особлива увага наголошується на ударах по українських військових об'єктах, які часто не мають оперативного значення. У той же час значно менше йдеться про безуспішні наземні атаки.

Також оновлені зведення зосереджені на невеликих населених пунктах та групових ударах за типом мети, а не за місцем розташування, що ускладнює для аудиторії географічну орієнтацію та перевірку заявлених ударів.

Міноборони Росії раніше форматом зведень намагалося наслідувати український Генштаб у відповідь на широко поширену критику блогерів з приводу відсутності прозорості в офіційному висвітленні війни після низки невдач восени 2022 року.

Ключові висновки ISW:

  • Російський інформаційний простір продовжує використовувати офіційні відповіді на удар української HIMARS по російській базі в Макіївці, щоб критикувати проблеми у російському військовому апараті та його небажання усувати системні збої.
  • Формування російських частин виключно з мобілізованих новобранців не забезпечить бойової сили, порівнянної з чисельністю розгорнутого мобілізованого особового складу.
  • Міноборони Росії знову змінило риторику та формат своїх щоденних ситуаційних зведень, аби відвернути увагу від своїх провалів у війні проти України.
  • Начальник ГУР МО України Кирило Буданов заявив, що українські сили мають намір розпочати великий контрнаступ на всій території України навесні 2023 року.
  • Окупанти все більше покладаються на безпілотники іранського виробництва для завдання ударів по критично важливій інфраструктурі України. На тлі цього РФ, ймовірно, прагнутиме подальшої двосторонньої співпраці з Іраном, щоб отримати нові системи високоточної зброї для використання в Україні.
  • Війська РФ продовжували обмежені контратаки, щоб відновити втрачені позиції вздовж лінії Свято-Кременна, оскільки українські удари, як повідомляється, завдали шкоди російській військовій логістиці у регіоні.
  • Окупанти продовжували наступальні операції у районі Бахмута, а також на західній околиці Донецька.
  • 4 січня російські війська продовжували відновлювати боєздатність та вести оборонні операції у Херсонській області.
  • Окремі російські приватні виробники зброї продовжують критикувати російську військову кампанію.
  • 4 січня російська окупаційна влада продовжувала вживати заходів щодо вирішення адміністративних питань, пов'язаних із закріпленням російського контролю над окупованими територіями.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що,за словами голови Луганської ОВ Сергія Гайдая, траса Сватово-Кременна (Луганська область), за допомогою якої поставляються російські війська, вже перебуває під вогневим контролем українських військових.

Статьи по теме
Кремль хоче об'єднати три найбільші нафтові компанії РФ, - ISW
Кремль хоче об'єднати три найбільші нафтові компанії РФ, - ISW

Російська влада розглядає злиття трьох найбільших нафтових компаній - "Роснефть", "Газпром нафта" і "Лукойл". Це допоможе укласти більш вигідні енергетичні угоди з незахідними країнами.
12.11 — 760

Кремль хоче залучати робочу силу з Азії, але є серйозна проблема, - ISW
Кремль хоче залучати робочу силу з Азії, але є серйозна проблема, - ISW

Російська Федерація відчуває постійну нестачу робочої сили. Кремль намагається залучати мігрантів з Центральної Азії та вивчає способи примирити їх з етнічними росіянами.
10.11 — 916

Росію може очікувати дефіцит ППО, що обмежить застосування авіації на фронті, - ISW
Росію може очікувати дефіцит ППО, що обмежить застосування авіації на фронті, - ISW

Росія має проблеми з постачанням компонентів для виробництва ППО. Якщо Україна знищить значну кількість російських систем, ворог може зазнати дефіциту та обмежить застосування авіації.
04.11 — 322