Контракти.ua

1155  —  28.11.22
Після ракетних ударів українці різко збільшили донати на ЗСУ
Після ракетних ударів українці різко збільшили донати на ЗСУ

У дні масованих обстрілів цивільної інфраструктури українці активніше підтримували ЗСУ. Лише за жовтень пожертви на три популярні благодійні фонди країни — United24, Повернись живим та Фонд Притули — склали 1,5 мільярди гривень.

Про це свідчать дані Опендатабот.

Найбільші збори зафіксовано на платформі United24. За пів року роботи платформи на рахунки НБУ зайшло понад 6,8 млрд грн.

83% коштів або 5,6 млрд грн українці надіслали на рахунок ЗСУ. На рахунок для медичної допомоги надійшло 745 млн грн — це 11% від загальної суми, на гуманітарну допомогу припадає лише 429 млн грн або 6% від суми надходжень.

Найбільше грошей за місяць задонатили у липні — 2,24 млрд грн. Основний сплеск у розмірі припадає на тиждень з 4 до 10 липня. Тоді українці задонатили 1,86 млрд грн — це 83% від усіх надходжень липня. Ймовірно, це сталося після трагедії з обстрілом торговельного центру в Кременчуці.

У серпні та вересні, у середньому, українці донатили 90 млн грн на тиждень.

Після першого великого бомбардування енергетичної інфраструктури з 10 до 16 жовтня сума донатів за тиждень зросла на 36%. Обстріли наступного тижня збільшили підтримку ЗСУ у 2,8 раза — аж на 251 млн грн.

Від початку великого вторгнення фонд "Повернись живим" зібрав майже 5 млрд грн. Так само, як у випадку з United24, кількість донатів та їх сума суттєво зросли після початку масованих обстрілів інфраструктури у жовтні.

З 10 до 16 жовтня українці задонатили 108 млн грн. Це в 1,6 раза більше, ніж за тиждень до того.

Схожа ситуація відбулася й після масових обстрілів у листопаді. Так, з 14 до 20 листопада українці поповнили рахунки фонду на 140 млн гривень. Це у 2,3 раза більше, ніж за тиждень до того.

Фонд Притули за 9 місяців з початку великого вторгнення зібрав трохи більше 3 млрд грн. Кількість пожертв після початку масових обстрілів цивільної інфраструктуру суттєво зросла — утричі за місяць.

Статьи по теме
Трамп і війна в Україні: чому невпинно падає курс євро і що буде далі
Трамп і війна в Україні: чому невпинно падає курс євро і що буде далі

Півтора місяця поспіль в Україні переважно знижується офіційний курс європейської валюти. Падає євро не лише в Україні – подібна ситуація спостерігається по всьому світу.
20.11 — 228

Економіка РФ, ймовірно, стикнеться зі значними проблемами у 2025 році, - ISW
Економіка РФ, ймовірно, стикнеться зі значними проблемами у 2025 році, - ISW

Росію в найближчому майбутньому, судячи з усього, чекають серйозні проблеми. Її економіка виявилася не такою стійкою, як стверджує влада.
16.11 — 421

Уряд підготував проєкт пенсійної реформи
Уряд підготував проєкт пенсійної реформи

Мінсоцполітики підготувало законопроєкт "Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення". Пропонується запровадити обов'язковий платіж до державного або недержавних пенсійних фондів як для працівників, так і для роботодавців.
26.10 — 4615