На місце генерального секретаря НАТО після Єнса Столтенберга можуть претендувати як мінімум п'ять кандидатів. Повноваження діючого генсека закінчуються восени 2023 року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на New York Times.
У США хотіли б бачити наступним генсеком НАТО Христю Фріланд. Вона зараз обіймає посаду заступника прем'єр-міністра Канади.
У Фріланд, до речі, є українське коріння. І її кандидатура, як пише видання, має багато переваг. Зокрема вона володіє англійською, французькою, італійською, українською та російською мовами; вона керувала складними міністерствами; вміє проводити прес-конференції та інші публічні виступи; і вона може стати першою жінкою та першою канадкою, яка керує НАТО.
Європейський Союз не визначився, кого саме підтримувати на посаду генсека. За даними New York Times, там розглядають кандидатури прем'єр-міністра Естонії Каї Каллас, президента Словаччини Зузани Чапутової та колишнього президента Хорватії Колінди Грабар-Кітарович.
Тут на роль генсека НАТО пропонують міністра оборони Бена Воллеса. Зокрема, він залишається на посаді міністра у третьому поспіль кабінеті міністрів. Це пояснюється не лише забезпеченням стабільної підтримки України, а й щоб збільшити свої шанси на посаду в НАТО. Сам Воллес, як пише видання, відмовився боротися за пост прем'єр-міністра Британії. Британія продовжує залишатися в НАТО, попри вихід із ЄС.
Так, один із співрозмовників New York Times у НАТО припустив, що не слід списувати з рахунків самого Столтенберга. За його словами, всі кандидати мають деякі нюанси, тому не виключено, що країни-члени можуть погодитися продовжити термін повноважень Столтенберга ще на рік.