Контракти.ua

1455  —  18.09.22
Єврокомісія рекомендує покарати Угорщину на 7,5 млрд євро
Єврокомісія рекомендує покарати Угорщину на 7,5 млрд євро

Європейська комісія в неділю рекомендувала не виділяти Угорщині 65% коштів за трьома програмами з ключового фонду ЄС через проблеми з верховенством права.

Про своє рішення Європейська комісія повідомила у неділю, пише Європейська правда.

"Сьогоднішнє рішення є чіткою демонстрацією рішучості Комісії захистити бюджет ЄС і використовувати всі наявні інструменти для досягнення цієї важливої мети", - заявив Єврокомісар з питань бюджету Йоганнес Ган.

У заяві Єврокомісії йдеться, що вона пропонує "призупинити 65% зобов’язань для трьох операційних програм у рамках політики згуртованості", а також "заборону укладати юридичні зобов'язання з трастами суспільного інтересу за програмами, що реалізуються в прямому та опосередкованому управлінні".

За оцінкою угорських ЗМІ, йдеться про блокування суми у приблизно 7,5 млрд євро на бюджетний період до 2027 року.

Водночас Єврокомісія заклала основу для можливого компромісу, який дозволить Будапешту зберегти гроші. Остаточне рішення повинна протягом місяця ухвалити Рада ЄС, щоб кваліфікованою більшістю вирішити, чи вживати такі заходи. За виняткових обставин цей період може бути продовжений максимум на два місяці.

Тим часом Єврокомісія стежитиме за ситуацією та інформуватиме Раду ЄС про будь-які елементи, які можуть вплинути на її поточну оцінку. Єврокомісар Ган сказав, що остання обіцянка Угорщини відповісти на критику з боку ЄС є значним кроком у правильному напрямку, але вона все ще має бути перетворена в нові закони та практичні дії, перш ніж ЄС буде абсолютно переконаний. Останніми тижнями уряд Орбана запропонував створити нове агентство по боротьбі з корупцією.

Угорщина зобов’язалася повністю поінформувати Єврокомісію про виконання ключових кроків імплементації до 19 листопада.

Для Брюсселя рекомендація Раді ЄС застосувати це покарання проти Угорщини є наступним кроком у процесі санкційного механізму, який він запустив проти Угорщини в квітні через проблеми з верховенством права. Механізм дозволяє Брюсселю накладати фінансові санкції на країни-члени "для захисту бюджету", якщо вони порушили основні цінності ЄС.

Рішення накласти фінансовий штраф члени Єврокомісії ухвалили одноголосно.

Єврокомісія також блокує близько 6 мільярдів євро коштів, передбачених для Угорщини в рамках окремого пакету відновлення економіки після пандемії COVID-19 через ті самі проблеми з корупцією.

Статьи по теме
Литва натякнула, що Угорщина має забратися з Євросоюзу
Литва натякнула, що Угорщина має забратися з Євросоюзу

На його думку, якщо країна-член не готова розділити солідарність і взаємну довіру Євросоюзу, "є лише одне правильне рішення: вийти з нього".
16.12.23 — 832

"Демократія знову під загрозою": президент Південної Кореї анонсував допомогу Україні

Демократичні країни повинні допомагати одна одній у протистоянні диктатурам, вважає президент Південної Кореї.
29.04.23 — 653

"Розворот на Схід". Велике будівництво по-грузинському: Україні є над чим замислитись

Геннадій Друзенко: Грузію можна і варто любити просто так. Любити до церозу печінки за її неймовірну красу та щирість її мешканців. За фантастичне вино! За засніжені гори! Але для українців Сакартвело подеколи – це ще й можливість зазирнути у своє недалеке майбутнє. Грузини раніше за нас зробили мирну революцію, раніше за нас почали форсовану вестернізацію, перші випробували на собі зашморг російської "дружби", завжди були на півкроку попереду нас на шляху "євроатлантичної інтеграції".
20.07.21 — 1406