Контракти.ua

1946  —  11.08
У РФ майже не залишилось преміум авто, а "спрощена" LADA Niva не доїхала до дилерів
У РФ майже не залишилось преміум авто, а

На російському авторинку через санкції, які були накладені на країну-окупантку за повномасштабне вторгнення до України, гострий дефіцит машин.

Так, у Росії практично не залишилося моделей преміум-класу. Їхній імпорт припинили ще навесні, і тепер запаси дорогих автомобілів на складах добігли кінця. Пише ТСН. 

Про це повідомляє "Комерсант".

У минулі роки частка преміальних автомобілів на ринку РФ стабільно досягала 9-10%. Однак від весни вона почала різко зменшуватися: до травня 2022 року скоротилася вдвічі — до 5%, а зараз становить 4%. Передумов зміни ситуації зараз немає.

Річ у тім, що санкції проти Росії фактично припинили імпорт авто преміум-класу. На цей момент популярні бренди типу BMW, Mercedes-Benz, Bentley або Lexus не поставляють свої машини в РФ і їхні запаси на складах дилерів фактично вичерпані. Тож, наразі на російському авторинку робиться велика ставка на "китайців".

Водночас середня вартість нових авто в РФ за цей час суттєво зросла та становила 2,3 мільйона рублів ($38 000). Втім, зумовлено це не продажами дорогих моделей, а різким зростанням цін на все без винятку авто.

Окрім того, виникли проблеми в РФ навіть й з вітчизняними машинами. У "АвтоВАЗ" виникли проблеми з "урізаною" LADA Niva, на яку робили ставки в концерні після відходу основного акціонера в особі Renault, передає "Автоцентр".

Через санкції "АвтоВАЗ" втратив імпортні комплектувальні. Зокрема, двигуни Renault H4m, а також автоматичні коробки передач та варіатори японської компанії Jatco, якими комплектували автомобілі LADA. Не маючи можливості отримати оригінальні комплектувальні, в концерні вирішили налагодити виробництво так званої "урізаної" комплектації LADA Niva. Офіційно продаж "антикризових" позашляховиків стартував 25 липня, але в дилерських центрах їх немає.

Зазначається, що в трьох із чотирьох автосалонів LADA Niva не було в наявності. У четвертому автомобіль був, але оскільки лише один, то фінальну ціну запропонували обговорити "у капота".

Статьи по теме
Диктатура профнепригодности. Размах и глубина
Диктатура профнепригодности. Размах и глубина "обратного отбора" в России поражает

Константин Сонин, экономист, профессор: Раз за разом возникает вопрос – как так может быть, что один человек, Путин, привёл Россию к полному краху, разорению граждан, гибели десятков тысяч солдат и сотням тысяч беженцев, а никто в его окружении этому не возражает?
30.09 — 1155

Российские генералы нервничают не меньше, чем российские олигархи. Долой самодержавие?
Российские генералы нервничают не меньше, чем российские олигархи. Долой самодержавие?

Виктор Небоженко: Первыми, кто почувствовал на себе тяжелую руку западных санкций, ревизии, конфискаций и ограничений были российские олигархи, которые любили жизнь на Западе не меньше, чем гордились и уважали Путина. Затем пришла очередь мощного, болезненного западного давления на ближайшее окружение Путина. Российский генералитет, развращенный другом Путина, министром обороны Шойгу, спокойно смотрел на страдание «старших товарищей» – их это сильно не задевало. «Беда» пришла с другой стороны.
12.09 — 636

Столиця Росії у вогні: на півночі Москви - масштабний пожар
Столиця Росії у вогні: на півночі Москви - масштабний пожар

У середу, 24 серпня, на півночі Москви горить склад з магазинами. Пожежа сягнула величезних масштабів.
24.08 — 633