Контракти.ua

1191  —  09.11.22
У Росії скорочується кількість прихильників війни
У Росії скорочується кількість прихильників війни

У Росії скорочується кількість прихильників продовження воєнних дій в Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на результати опитувань незалежних проектів Russian Field та "Хроніки".

Згідно з опитуваннями, пік підтримки військових дій припав на березень - квітень 2022 року, а до осені почав плавно знижуватися. За результатами вересневого опитування Russian Field, у Росії значно зменшилася "партія війни" (з 25% до 16%) та трохи збільшилася "партія миру" (з 23% до 27%). Більшість росіян заявили, що довіряють керівництву країни і готові підтримати його як у новому наступі, так і в припиненні військових дій.

Зазначається, що найбільш критично до війни ставляться жінки, молодь та люди з низьким рівнем доходу.

За даними Russian Field, серед тих, хто підтримує вторгнення, лише половина вважає, що війна була потрібна. Опитування "Хронік" показало, що серед прихильників війни лише близько третини готові тим чи іншим чином особисто в ній брати участь, наприклад, жертвувати гроші на потреби армії.

Згідно з опитуваннями ФОМ, ВЦВГД та "Левада-центру" близько 70-80% росіян підтримують війну в Україні, анексію українських територій, а також особисто президента Володимира Путіна.

Зазначимо, що результати соціологічних досліджень в умовах військової цензури та репресій не можна вважати цілком достовірними.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло про те, що від початку війни Росії проти України дедалі більше людей у Німеччині вірять російській пропаганді. Це результат дослідження некомерційного Центру моніторингу, аналізу та стратегії.

Також раніше ми писали, що восени 2022 року готовність захищати країну висловили 71% українців. Після 2011 року в Україні частка тих, хто дає позитивну відповідь стосовно такої готовності постійно зростала (з 40% у 2011 році до 57% у 2020 році).

Статьи по теме
Хто і навіщо “вбив” Навального — огляд
Хто і навіщо “вбив” Навального — огляд

16 лютого Олексій Навальний, якого Путін оголосив “екстремістом”, раптово помер у виправній колонії.
17.02 — 352

Путін придумав, як побороти алкоголізм у Росії:
Путін придумав, як побороти алкоголізм у Росії: "Треба, щоб людям було чим займатися"

Президент країни-агресорки вкотре визнав проблему масового алкоголізму в регіонах.
22.10.22 — 2220

Диктатура профнепригодности. Размах и глубина
Диктатура профнепригодности. Размах и глубина "обратного отбора" в России поражает

Константин Сонин, экономист, профессор: Раз за разом возникает вопрос – как так может быть, что один человек, Путин, привёл Россию к полному краху, разорению граждан, гибели десятков тысяч солдат и сотням тысяч беженцев, а никто в его окружении этому не возражает?
30.09.22 — 1498