Контракти.ua

963  —  10.08
"Путін побудував дуже цікаву систему кураторів, як у КДБ": ексдепутат РФ про найближче оточення президента

Доступ до Володимира Путіна мають чимало людей, які задіяні у "системі", створеній ним.

Окрім Юрія Ковальчука, який є старим діловим партнером президента РФ, і його довіреною особою, до Путіна мають доступ чимало людей, так звані "акціонери режиму". Пише ТСН. 

Про це в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону розповів колишній депутат Держдуми РФ, бізнесмен Ілля Пономарьов.

"До нього чимало людей може, у принципі, зайти. Тобто Путін зараз побудував дуже цікаву систему кураторів, як у КДБ. Тобто якщо раніше, наприклад, великий бізнес ходив безпосередньо, то зараз є політбюро. Я їх люблю називати акціонерами режиму, бо Путін будує систему, яку сам називає корпоративна держава. І якщо продовжувати цю аналогію країни-корпорації, це акціонери. Акціонерами є Ковальчук, Чемезов, Сєчин, Ротенберги... Ну, власне, цей кооператив "Озеро", - розповів він.

Доступ до Путіна мають також топменеджери. Вони можуть бути супервеликими топменеджерами. Деякі топменеджери в моменті впливовіші, ніж акціонери.

"Тобто, наприклад, Мішустін – це менеджер. Або Сурков був. Кирієнко. І навіть Шойгу – менеджер. Хоча це такий менеджер, який фактично зайняв ту нішу, яку в Путіна колись займав Сєчин. Сєчин же був денщиком у буквальному значенні слова – чоботи чистив. Ось зараз Путіну чоботи чистить Шойгу. Тобто це дуже близька позиція, досить інтимна. Тому з ним можна і в тайгу з'їздити, і Шойгу нікому не розповість про те, з ким він там (говорив -ред.) і про що", - каже Пономарьов.

Нагадаємо, перед нападом на Україну Путін багато спілкувався з Юрієм Ковальчуком. Колишній депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов розповів, що про нього відомо.

Статьи по теме
Российские генералы нервничают не меньше, чем российские олигархи. Долой самодержавие?
Российские генералы нервничают не меньше, чем российские олигархи. Долой самодержавие?

Виктор Небоженко: Первыми, кто почувствовал на себе тяжелую руку западных санкций, ревизии, конфискаций и ограничений были российские олигархи, которые любили жизнь на Западе не меньше, чем гордились и уважали Путина. Затем пришла очередь мощного, болезненного западного давления на ближайшее окружение Путина. Российский генералитет, развращенный другом Путина, министром обороны Шойгу, спокойно смотрел на страдание «старших товарищей» – их это сильно не задевало. «Беда» пришла с другой стороны.
12.09 — 577

Столиця Росії у вогні: на півночі Москви - масштабний пожар
Столиця Росії у вогні: на півночі Москви - масштабний пожар

У середу, 24 серпня, на півночі Москви горить склад з магазинами. Пожежа сягнула величезних масштабів.
24.08 — 627

Повітря в Москві переповнене гаром: жителям російської столиці радять зачиняти вікна
Повітря в Москві переповнене гаром: жителям російської столиці радять зачиняти вікна

У неділю, 21 серпня, через дим від лісових пожеж в Рязанській області у столиці РФ буде важко дихати.
21.08 — 779