Контракти.ua

593  —  04.08
Серйозний виклик для ЗСУ: іранські дрони для Москви – що воно таке?
Серйозний виклик для ЗСУ: іранські дрони для Москви – що воно таке?

Віктор Кевлюк: Хвилинка технологій від Пенсіонінформбюро або що за БПЛА РФ вициганила в Ірані? Перебуваючи тривалий час під санкціями Іран розвивав безпілотні технології і сьогодні є «державою дронів».

Іран активно експортує свої безпілотники таким проксі, як Хезболла і хусити в Ємені, які використовують їх для атак на цілі в Ізраїлі і в Саудівській Аравії відповідно. Але він також постачає їх на комерційній основі клієнтам у Венесуелі та Еквадорі, іншим дружнім державам у Африці.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Іран готується надати Росії декілька сотень БПЛА, деякі з котрих здатні нести зброю.

Іран має кілька типів перевірених боями дронів, здатних застосовувати ракети: «Мохаджер-6», експортований в Ефіопію, і «Шахед-129», успішно застосований в Сирії та Іраку.

Mohajer-6

Шахед-129 має розмах крил 20м і австрійський двигун Rotax-914 (такий самий використовується на американських БПЛА Predator), що дозволяє йому перебувати у повітрі до 20 годин та забезпечує крейсерську швидкість до 150км/год, несе чотири керовані високоточні бомби Садид-345 (лазерні, інфрачервоні або оптичні ГСН), котрі здатні вражати рухомі цілі.

Shahed-129

Цей тип БПЛА може очолити лист бажань Москви через його потенціал для виконання різних місій з пошуку та знищення HIMARS та руйнування української ППО.

Іран може поставити РФ стелс-дрони Simorgh, котрі скопійував з американського RQ-170 Sentinel (американський розбився в Ірані в 2011 році). Вони мають характерну форму літаючого крила. Два з них, Шахед-181 і Шахед-191, були продемонстровані під час навчань «Великий пророк 14» у 2020 році.

Shahed-191

Shahed-181

Шахед-191 може нести дві бомби Садид-345, а більший за розмірами Шахед-181 – чотири.

Іран відкрив завод з будівництва своїх дронів «Абабіль» у Таджикистані в середині травня. На це слід також зважати.

Ababil-3

Коротше говорячи, біда прийшла звідки не чекали.

Це реально серйозний виклик не лише українській ППО, але й багатьом іншим складовим оборони та безпеки.

Автор: Віктор Кевлюк, військовий експерт

Статьи по теме
Том Купер, частина 3. Про стан Збройних сил України
Том Купер, частина 3. Про стан Збройних сил України

Після повернення з відпочинку Том Купер підготував ґрунтовний огляд подій першої половини серпня. В даному звіті, попри критику ЗСУ, яку він заявляє на початку тексту, Купер високо оцінює роботу українців із забезпечення логістики, зокрема героїчні зусилля працівників Укрзалізниці, а також ефективність роботи системи «Кропива». Але й обіцяна критика також присутня, зокрема, йдеться про критику виснажування досвідчених підрозділів, які часто перекидають у небезпечні зони.
вчера, 15:20 — 484

Том Купер: росіяни нарешті спустошили свої запаси балістичних і крилатих ракет «до дна». А ми отримали HARM
Том Купер: росіяни нарешті спустошили свої запаси балістичних і крилатих ракет «до дна». А ми отримали HARM

Ростислав Семків: Том Купер повернувся. Його сьогоднішній ретроспективний звіт стосується, найперше, війни у повітрі. Сподіваємося, завтра-післязавтра скаже й про наземні операції. Оптимістичний звіт – хочеться вірити. Але й сарказм після відпустки зашкалює.
11.08 — 1232

Нотатки про наш «марафон»: путінська хуцпа голосами Ердогана та Шрьодера
Нотатки про наш «марафон»: путінська хуцпа голосами Ердогана та Шрьодера

Євген Дикий: Отже, мої котики та зайчики, час вчергове поговорити про серйозні речі, інколи приємні, а інколи і не дуже (спойлер – фінал оптимістичний). Накопичилось багато, і до вчорашнього вихідного тупо не було часу сісти накидати це все на папір. Вийшла така собі «нанодисертація», тож будемо дробити на розділи. Всього буде 4 розділи, кожен з яких викладатиму окремо. Ну, поїхали.
08.08 — 470