Контракти.ua

280  —  04.08
"Не вистачає сил та засобів": експерт пояснив, чому Китай поки що не нападе на Тайвань

За оцінками фахівців, Китай на сьогодні не готовий до проведення масштабної операції із захоплення Тайваню. КНР не вистачає сил та засобів, а також ввона не готова до вторгнення з погляду міжнародних відносин.

Китай на сьогодні переживає "досить серйозний період". Пише ТСН. 

Про це заявив керівник секції Азіатсько-Тихоокеанського регіону New Geopolitics Юрій Пойта у прямому ефірі спільного інформаційного марафону UAразом на українських телеканалах.

"Якщо ми подивимося на логіку і на ті засоби, які в них (Китаю – ред.) на цей момент є, то за оцінками американських спеціалістів, за оцінками тайванських спеціалістів, Китай поки що не готовий до проведення такої масштабної операції по захопленню острова. Він не готовий до цього технологічно, не готовий до цього військово. Йому не вистачає сил та засобів, і він не готовий в тому числі з точки зору міжнародних відносин. Тому що для Китаю потрібно було би схвалення міжнародним середовищем або хоча б така мовчазна згода стосовно такої операції", – пояснив експерт.

Водночас він повідомив, що згідно з планами КНР та відповідно до теперішніх оцінок експертів, країна може бути готова до вторгнення на Тайвань приблизно через п’ять років.

"Крім цього, КНР переживає наразі досить серйозний період. Восени цього року відбудеться 20-й з'їзд Комуністичної партії Китаю, під час якого очікується продовження дії керівництва Сі Цзіньпіна на наступні п’ять років і так далі. І тому наразі починати таку військову операцію, в якій він, скоріш за все, програє, для КНР, звичайно, невигідно", – розповів Пойта.

Нагадаємо, після візиту на Тайвань спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі острів готується до оточення китайськими військовими через нібито навчання.

Статьи по теме
"Відповідь буде руйнівною": генерал розповів, на що підуть США, якщо РФ застосує ядерну зброю в Україні

Відповідь Пентагону на застосування Росією ядерної зброї в Україні, можливо, і не буде ядерною, проте США РФ завдадуть нищівного удару.
22.09 — 396

Байден заявив, що в США закінчилася пандемія коронавірусу
Байден заявив, що в США закінчилася пандемія коронавірусу

Президент Спошучених Штатів Америки Джо Байден заявив, що пандемія коронавірусу в США закінчилася.
20.09 — 177

США вводитимуть санкції за використання російської платіжної системи
США вводитимуть санкції за використання російської платіжної системи "Мир"

За використання російської платіжної системи "Мир" США будуть накладати санкції.
16.09 — 453