Якщо Путін побачить, що може чинити тиск на Європейський Союз та окремих його членів для досягнення винятків із санкційного режиму, то це лише посилить тиск з боку РФ.
Про це у коментарі Guildhall заявила депутат Європейського парламенту, екс-міністр оборони Литви Раса Юкнявічене.
«Пакети санкцій Європейського Союзу приймаються одноголосно, це компроміс, на який погоджуються всі держави-члени ЄС, і вони обговорюються за зачиненими дверима. У Кремлі знають це і ніколи не перестають використовувати чутливість та залежності окремих країн для погроз та шантажу, щоб зруйнувати єдність Євросоюзу», - заявила політик.
«Очевидно, якщо Путін побачить, що може чинити тиск на Європейський Союз або на окремих його членів, щоб домогтися винятків із санкцій, то він лише посилить тиск», - підсумувала Раса Юкнявічене.
22 липня країни Євросоюзу запровадили сьомий пакет санкцій проти Росії за її військову агресію проти України.
У сьомому пакеті санкцій країни Європейського союзу вивели з-під санкцій заборону на постачання до Російської Федерації низки деяких товарів та послуг, які необхідні для авіаційної сфери.
Крім того, Євросоюз послабить свої санкції у сфері взаємодії з державними підприємствами, які займаються постачанням продуктів харчування та нафти до третіх країн.
У заяві Ради Європи зазначили, що санкції не торкатимуться експорту російських продуктів продовольства, а також закупівлі російських ліків та медичного обладнання третім країнам.
Раніше також Канада вирішила зробити виняток із режиму санкцій для Росії та направити до Німеччини відремонтовану турбіну для газопроводу «Північний потік - 1».