Контракти.ua

782  —  20.07.22
Росія досі отримує величезні прибутки за проліт над своїм небом, - експерт
Росія досі отримує величезні прибутки за проліт над своїм небом, - експерт

За проліт транссибірськими трасами РФ заробляла від 500 до 800 млн доларів щорічно

Європейський Союз, США та інші країни ввели масштабні санкції проти цивільної авіації РФ. Однак Росія продовжує отримувати багатомільйонні прибутки від авіакомпаній за те, що ті пролітають над її небом.

Про це йде мова у колонці експерта у сфері авіаційного права Олексія Бурчевського "Залізна завіса. Чому авіасанкції проти Росії виявилися неповними". Пише rbc.ua.

Країна-агресор отримувала від 500 до 800 млн доларів щороку

Йдеться про так звані прогонові гроші, які досі отримує країна-окупант.

"Найкоротший шлях зі столиць Західної Європи на Далекий Схід проходить через російську територію (так звані транссибірські маршрути). А оскільки Росія не підписала транзитну угоду ООН, вона з чистою совістю встановила плату за проліт через свій повітряний простір для іноземних перевізників", — пояснює експерт.

За його словами, пасажиропотік між Західною Європою і далекосхідними столицями є одним з найбільш інтенсивних у світі. У період до пандемії COVID доходи РФ тільки з цієї статті досягав, за різними оцінками, від 500 до 800 мільйонів доларів на рік.

"РФ підірвала основи міжнародної безпеки, які будувалися майже 70 років"

За словами експерта, прольотні кошти направляли на підтримку російського національного перевізника.

"Йшли ці гроші не до держбюджету, а на підтримку національного перевізника "Аерофлот", щоб допомогти йому конкурувати з тими ж іноземними авіакомпаніями. Після того як" Аерофлоту" та іншим російським авіакомпаніям закрили доступ в аеропорти Євросоюзу, Росія заборонила проліт над своєю територією європейським авіакомпаніям", — пише він.

Авіакомпанії з Японії, Південної Кореї, Японії, Сінгапуру добровільно відмовилися користуватися російськими маршрутами. Однак китайські, індійські та ланкійські компанії приєднатися до блокади не захотіли.

"Вони не приєдналися до бойкоту транссибірських повітряних трас і продовжують "акуратно" літати і виплачувати прогонові гроші в казну агресора", — звертає увагу Бурчевський.

Він вважає, що незважаючи велику кількість бажаючих вести business as usual з Росією, питання більш повної ізоляції РФ і її повітряного простору має стати тільки питанням часу.

"Росія не просто винищує мирних жителів іншої країни своєю авіацією і ракетами. Напавши на суверенну Україну, вона підірвала основи європейської та міжнародної безпеки, що вибудовувалися майже 70 років і поставила світ на поріг Третьої світової війни", — говорить він.

Статьи по теме
Через активність України на морі Росія має серйозні проблеми з страхуванням, - експерт
Через активність України на морі Росія має серйозні проблеми з страхуванням, - експерт

Успішні операції проти росії на Чорному морі, які провели українські сили, створили для росіян дуже серйозні виклики з страхування, і зробили дуже болючими питання торгівлі.
21.09.23 — 392

Путіну потрібна зернова угода, щоб урятувати російську економіку, - експерт
Путіну потрібна зернова угода, щоб урятувати російську економіку, - експерт

Російський диктатор Володимир Путін просить захід повернути зернову угоду, адже російська економіка страждає, а долар наближається до позначки 100 рублів.
15.09.23 — 425

Туреччина може допомогти Україні з повним розблокуванням портів, - експерт
Туреччина може допомогти Україні з повним розблокуванням портів, - експерт

Турецький флот міг би розблокувати наші порти і забезпечити вільне судноплавство, яке працюватиме на економіку України.
16.07.23 — 463