Контракти.ua

396  —  07.09.24
Спецслужби США вважають, що російська мережа RT схиляла американців до підтримки Трампа, – Reuters
Спецслужби США вважають, що російська мережа RT схиляла американців до підтримки Трампа, – Reuters

Мережа американських блогерів, створена за участю російського державного телеканалу RT, намагалася вплинути на виборців у США, щоб переконати їх віддати перевагу на виборах президента кандидату від республіканців Дональду Трампу.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву анонімного високопоставленого представника американських спецслужб. Про це повідомляють Контракти.UA.

"RT створив і використовував мережі американських та інших західних діячів для створення та поширення дружніх до Росії наративів. Ці блогери підтримують зусилля Москви вплинути на виборців США на користь колишнього президента Трампа і зменшити перспективи віце-президента Гарріс, — сказав чиновник.

Основною метою російського втручання у вибори, як і в 2016 році, представник спецслужб назвав розпалювання ворожнечі між американцями.

Представники Міністерства юстиції США заявили, що двоє співробітників RT використовували підставні компанії та підроблені особи, щоб заплатити 10 мільйонів доларів невідомій компанії Теннессі за створення онлайн-відео, спрямованих на посилення політичного розколу в Сполучених Штатах.

За словами представника розвідувальних служб США, Росія найбільш активно намагається втручатися в американські вибори, також зафіксовані спроби втручання з боку таких країн, як Китай та Іран.

Китай, як вважають спецслужби, намагається вплинути на результати виборів до Конгресу в кількох округах. У чому полягають ці спроби, представник розвідки не пояснив.

Також, за його словами, розвідслужби приватно попереджають людей, які можуть стати цілями російських операцій.

Статьи по теме
США на переговорах із Зеленським не йдуть на компроміс щодо мирної угоди, - WSJ
США на переговорах із Зеленським не йдуть на компроміс щодо мирної угоди, - WSJ

Американські чиновники провели в Берліні кількагодинні переговори з президентом України Володимиром Зеленським. США чинять тиск, щоб домовитися про мир до кінця року, але між сторонами існують суттєві розбіжності, особливо щодо контролю над територіями на Донбасі.
15.12 — 181

США вважають прогресом ідею Зеленського провести референдум щодо мирної угоди, - Axios
США вважають прогресом ідею Зеленського провести референдум щодо мирної угоди, - Axios

Сполучені Штати Америки вважають прогресом заяву президента України Володимира Зеленського про можливе проведення референдуму щодо мирної угоди, яка передбачає передачу частини української території.
13.12 — 190

Конгресмени підтримали оборонний бюджет США з 400 млн доларів для України
Конгресмени підтримали оборонний бюджет США з 400 млн доларів для України

Палата представників США схвалила оборонний бюджет країни на 2026 фіскальний рік, заклавши на потреби військових суму у приблизно 900 мільярдів доларів.
11.12 — 219